Jak zapowiadali tak zrobili. Ekipa Audioriver dokłada do tegoroczego programu kolejką 13-tkę artystów. Kto zasila skład?

Na dobry początek Bass Astral x Igo. To jedna z najgorętszych nazw na rodzimej scenie elektronicznej ostatnich kilkunastu miesięcy. Charly, czyli Adam Dębski – reprezentant łódzkiej sceny drum & bass i jungle. Specjalista od błyskawicznej żonglerki płytami winylowymi. Butch, czyli pochodzący z Moguncji Bülent Gürler, niegdyś goszczący z rezydenckim cyklem Down The Rabbit Hole w Watergate w Berlinie.

Damiana Lazarusa przedstawiać nie trzeba – na Audioriver gościł już wielokrotnie i za każdym razem dostarczał mocny wrażeń. Damian w swoich setach opowiada historie i potrafi zagrać dokładnie to, co powinno pasować do danej pory dnia i nocy. I tego należy się spodziewać podczas jego występu w Płocku.

Danny Byrd to jeden z pierwszych artystów, który rozpoczął współpracę z kultową wytwórnią Hospital w 2000 roku, a wokalne oblicze muzyki drum & bass stało się wizytówką jego stylu. Zawsze trzyma jakiś hit w rękawie.

Simon James i Ben Hall stojący za projektem Delta Heavy wzajemnie się uzupełniają: Simon to ten z bardziej klasyczną wiedzą o muzyce, a Ben to miłośnik inżynierii dźwięku. Obaj uwielbiali undergroundowe imprezy klubowe, takie jak Stealth and Detonate w Nottingham i to właśnie między innymi tam rozwijała się ich pasja do muzyki elektronicznej, która wzrastała po wielu przetańczonych nocach i porankach.

Muzyki Fracture nie da się jednoznacznie skategoryzować. Od rytmicznych bitów, poprzez dancehallowe riddimy, aż po emocjonalne kompozycje i chwytliwe sample – muzyka Fracture’a ma w sobie trochę wszystkiego. Wystąpi też Loco Dice, którego występy na żywo – na kultowym Timewarp w Niemczech, Cocoon w Ibizie, czy na plaży w Ameryce Południowej, to spontaniczna mieszanka tanecznej energii, napędzana wpływami nocy, miejsca i tłumu. MC Lowqui przez wielu uważany jest za MC stworzonego dla DJ-ów. Posiada umiejętności czytania nastroju tłumu, wyczuwania miksów i ułatwiania przenoszenia energii pomiędzy DJ-em a publicznością.

Purple Disco Machine  to innowator nurtu deep funk z Drezna na przestrzeni lat osiągnął bardzo dużo, a przełomowym momentem jego kariery był hit pt. „My House” z 2013 roku, który przyniósł mu rozgłos na całym świecie oraz pozycję nr. 1 w rankingu Beatport Deep House. Rebekah, jedna z czołowych postaci na międzynarodowej scenie techno, długo oszczędzała na swój pierwszy sprzęt. Warto było, bo dziś potrafi z niego wyczarować rzeczy niestworzone, a po jej remiks „Blond Slackers” Matadora sięgali ganci sceny techno, tacy jak Chris Liebing, Adam Beyer czy Tommy Four Seven.

Z kolei typowany jako jeden z największych talentów techno z Rotterdamu Stranger, to DJ i producent, który swoim charakterystycznym brzmieniem szybko zdobył uwagę publiczności. Styl twórczości Strangera mocno nawiązuje do sceny rave i towarzyszących jej dźwięków wiele lat temu. Ogłoszenia zamyka Trio z Los Angeles – The Glitch Mob. Boreta, EdIT i Ooah połączyli różne umiejętności i odmienne brzmienia w fascynującą całość, która stała się jednym z najbardziej lubianych elektronicznych projektów grających na żywo.

Nie ma więcej wpisów