World Wide Warsaw powraca! W tym roku obyło się bez beforów, ale znamy już pierwszego artystę przyszłorocznej edycji miejskiego festiwalu.

World Wide Warsaw to impreza jedyna w swoim rodzaju. Skupiona na uaktywnianiu Warszawy i jej miejscówek, a jednocześnie poszukiwaniu tego, co w muzyce na tyle ciekawe i nowe, że jest niemal pewne, iż zaraz wybuchnie popularnością. Tak było chociażby z Ross From Friends, Boy Pablo czy Smerz.

Pierwsze ogłoszenie piątej edycji również pokazuje, że organizatorzy trzymają rękę na pulsie. Do Polski przyjedzie kanadyjski duet Bob Moses. Tom Howie i Jimmy Vallance zadebiutowali co prawda trzy lata temu, albumem „Days Gone By”, ale teraz stoją przed szansą wypłynięcia na jeszcze szersze wody. Już za tydzień, 14 września, ukaże się ich druga płyta. „Battle Lines” poprzedzają single „Back Down” i „Heaven Only Knows”, które przypominają, że panowie potrafią świetnie łączyć gatunki wcale nie tak bliskie. Alternatywne r&b bez kłopotów wpasowują w deep house, a echa UK garage brzmią nie mniej wyraziście niż dream popowa otoczka. Tym właśnie debiut wybijał się ponad jednostajne bliźniacze nagrania, tym też może zabłysnąć całość nowego materiału, również w wydaniu na żywo.

Bob Moses na klubowym koncercie w Polsce pojawią się po raz pierwszy. Wydarzenie będzie miało miejsce w klubie Mała Warszawa 21 lutego. Bilety, w cenie 65 PLN, można nabyć tutaj.

Nie ma więcej wpisów