5   +   4   =  

Poznaliśmy grudniowy program warszawskiego klubu Jasna 1. Szykuje się wiele imprez o gorącej atmosferze oraz sylwester na zwieńczenie bogatego w bookingi roku.

Zaledwie w sobotę na Jasnej 1 wystąpiła grupa P.Unity. Obchodziliśmy też dziewiąte urodziny Warsaw Mechanism. Było to jednak dopiero preludium do reszty atrakcji, które włodarze klubu przygotowali na mroźny grudzień. Już w piątek, siódmego dnia miesiąca, do Warszawy zawitają rezydenci praskiego klubu Ankali. Jeden z najbardziej szanowanych czeskich klubów, mieszczący się fabryce mydła, zyskuje fanów dzięki ambitnemu i spójnemu programowi muzycznemu. Jego namiastkę zaprezentują Møreti i Psj, rezydenci Ankali. Towarzyszyć im będą Ola Teks i Cyryl, czyli ekipa z Jasnej. Dzień później, za sprawą Komitetu Obrony Disco (Pitti Schmitti i Kovvalsky), klub przejmą Khidja i LOT. Ci pierwsi roztańczyli publiczność na tegorocznym OFF Festivalu swoim acidowo-progresywnym podejściem do muzyki orientalnej. Można tańczyć, można słuchać, a najlepiej połączyć jedno z drugim. Rumuński duet wspomoże para rodzimych producentów, czyli Enigmat i Kobra pod szyldem LOT. Tego samego dnia odbędzie się również impreza breakdance, więcej szczegółów tutaj.

Dzień 14 grudnia przyniesie aż dwie imprezy. Główną salę przejmie redakcja portalu PROGREFONIK. Zagrają tam osoby związane z portalem (Preis i b r a k) oraz Dyktando, Astma i smnmsn. Natomiast sala barowa to wydarzenie z cyklu Glutaminian Wschodu. Założeniem jest możliwość zaprezentowania się artystów, których życie zawodowe skupia się na wschód od Jasnej, w bardzo szerokim rozumieniu geograficznym. Serię wydarzeń zainauguruje gość z Tel Awiwu, Kadosh, oraz polska ekipa w składzie: Mr. Lex, Holiday 80 i Jealo. Klasycznie musiało się też znaleźć miejsce dla Move Mózg, dokładnie na dzień później. Oprócz organizatorów, Oli Teks i Cyryla, wystąpią wtedy Joanna K i Guillaume Keller, twórcy grupy The House Party promującej muzykę house w klubach Barcelony. Jeszcze wcześniej, bo 13 grudnia, specjalne darmowe wydarzenie na miłośników Jasnej. Śledzik, czyli okazja do przełamania się opłatkiem, złożenia życzeń i spotkania się z załogą klubu, a wszystko przy całonocnych setach rezydentów: Cyryl i Pitti Schmitti.

Rezydenci przez całą noc zagrają również 21 grudnia. Tym razem w składzie VTSS, MKO i Sept. Dzień później house przejmie Jasną za sprawą Earth Traxa, Newborn Jr. i Mutual Attraction. A w wigilię Pasterka, czyli kolejna okazja do tańczenia przy selekcji rezydentów.

Po świętach trzy mocne wydarzenia. 28 grudnia afterparty po premierze filmu „Oni” Paolo Sorrentino. We współpracy z Gutek Film odbędzie się impreza we włoskich klimatach, podczas której zagrają Dtekk, MKO i Kovvalsky. Dzień później szefowa On Board Music, Laura BCR, zaprezentuje się w ramach cyklu Jasna na Pełnej. Obok niej zagrają huragan i Phatrax. Wszystko to nieuchronnie prowadzi do hucznego zamknięcia nie tylko grudnia, ale też całego roku. Sylwestra na Jasnej uświetni Pris, który podczas tegorocznego Up to Date zagrał jednego z najlepszych setów, oraz świetny polski skład: Lutto Lento, VTSS, Abu Zeinah, DJ Motorola, MKO, Cyryl, Ola Teks, Pitti Schmitti, Kovvalsky. W takich właśnie klimatach pożegnamy stary rok i z niecierpliwością będziemy oczekiwać tego, co przyniesie nowy, szczególnie na Jasnej 1.

Nie ma więcej wpisów