Święta, święta i po świętach… Czas najwyższy skończyć z bożonarodzeniowym obżarstwem i skierować wzrok bardziej ku uczcie duchowej, którą gwarantuje oczywiście kolejna niesztampowa impreza sygnowana marką klubu Jasna 1.

Klub ponownie postanowił połączyć siły z dystrybutorem filmów Gutek Film i zorganizować filmowo-taneczny biforek przed hucznym Sylwestrem. Formuła wydarzenia sprawdziła się już na Climax Party z pokazem filmu „Climax” Gaspara Noe, więc tym razem już 28 grudnia na tapetę śmiało wchodzi nowy obraz Paolo Sorrentino – „Oni”. Sylwetki reżysera raczej nikomu nie trzeba przedstawiać – twórca kultowego „Wielkiego piękna”, „Młodości” oraz olśniewającego „Młodego papieża” tym razem pochyla się nad sylwetką byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego – milionera i potentata medialnego. W lekkim stylu snuje opowieść o zepsuciu, korupcji oraz o świcie chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie premier. Za każdym Berlusconim, Orbánem, czy Trumpem są przecież jacyś „oni” czerpiący korzyści z populistycznych haseł, kryzysu demokracji i medialnych manipulacji. Cytując za Gutek Film: Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

Po pokazie filmu, klimat współczesnego włoskiego kina podtrzymają same asy brzmień italo, funku, disco i cosmic funk: Eltron, Dtekk, Kinzo Chrome, MKO i Kovvalsky, zapewniając szampańską zabawę do białego rana. Dajcie się ponieść Dolce Vita!

Bilety:

20 PLN (Okazanie biletu z dowolnego seansu przedpremierowego filmu „Oni” oraz w dniu samej premiery – PIĄTEK, 28.12 – uprawnia do zniżki na wejściu!) / 30 PLN

Link do wydarzenia na Facebooku 

Nie ma więcej wpisów