KAGYUMA to zespół powstały we Wrocławiu, który tworzą – Kama Salach, Agata Majewska, Julka Kulpa oraz Marta Mackiewicz. Nazywają się „islandzką wersją Spice Girls”. Mają na swoim koncie występy na licznych festiwalach i konkursach, są laureatkami m.in. nagrody „Tryton” na festiwalu FAMA w 2016 roku oraz 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Przeczytajcie, co mówią o sobie i posłuchajcie tego, co mają do zaprezentowania – zdecydowanie warto czekać na ich pierwszy album, bo ich dotychczasowe propozycje muzyczne zapowiadają się niezwykle obiecująco!

Kim jesteście?

Jesteśmy czterema kobietami, energiami, żywiołami. Z cząsteczek przenikających się wzajemnie stworzyłyśmy piątą kobietę – Kagyumę.

W jaki sposób określicie swoją muzykę?

Kiedyś została ona nazwana przez Romana Kołakowskiego mianem „sound theatre”, gdy nam samym brakowało szufladek, w których Kagyuma mogłaby zamieszkać. Oddech i ciszę traktujemy na równi z dźwiękiem, kolorując emocjami słowa.

Kim/czym się inspirujecie?

Inspiruje nas przestrzeń muzyki skandynawskiej, bogactwo harmoniczne muzyki jazzowej, historie zawarte w muzyce filmowej, a także piękno muzyki etnicznej i natury. Staramy się szukać ciszy w dźwiękach, a w dźwiękach ciszy.

Co jest dla Was najważniejsze w tworzeniu muzyki?

Prawda

Co Was wyróżnia i jest Waszym znakiem rozpoznawczym?

Jesteśmy islandzką wersją Spice Girls, tylko gramy jeszcze na instrumentach

Jakie są Wasze najbliższe plany związane z muzyką?

Nagranie płyty i granie koncertów! 🙂

Jeśli nie muzyka to…?

Cisza, tam też jest całkiem sporo muzyki.

Nie ma więcej wpisów