Przed nami ostatnie dni roku 2019. Oczywiście niezmiennie polecamy na ten czas repertuar Jasnej 1, a co więcej przypominamy o możliwości przywitania nowego roku 2020 również w murach tego klubu.

Na Mikołajki (6 grudnia) wytwórnia The Very Polish Cut Outs powraca na Jasną 1, aby przybliżyć szeroko pojętą muzykę disco i house z państw dawnego bloku wschodniego (ZSRR i Jugosławii) oraz przy okazji promować nową EP-kę „The Very Eastern European Cut Outs”. W klimat wieczoru doskonale wprowadzi Was ostatni słowiański mix Schmoltza, który również zagra tego wieczoru w klubie.

Na Jasną wraca po raz kolejny jedna z ulubionych inicjatyw słuchaczy – Radio Tel Aviv, w ramach której usłyszymy francuskiego wirtuoza – DJ Deepa. Z wydarzenia na wydarzenie coraz lepiej poznajemy kulturę i klubowe brzmienia Izraela. O oprawę artystyczną i taneczną tej nocy zadba PAG TLV, czyli najbardziej uznana seria imprez LGBT+ (o 16 letniej historii działaności) w Tel Awiwie. Salon przejmie warszawski kolektyw Oramics, który zaprosił do siebie Josha Cheona -legendarnego DJ-a i człowieka stojącego wytwórnią Dark Entries, specjalizującą się w italo disco, przez post punk, minimal synth czy EBM.

Jasna 1 nowym domem dla sierot po Piekarni? Kolejna odsłona Piekarni na Jasnej coraz bardziej przybliża do twierdzącej odpowiedzi na to pytanie. W piątkowy wieczór zagrają głównie reprezentanci legendarnego klubu (Glasse, Janusz, Simon Mattson), ale też Luz Maryja – Eli & Pan Tolzdorf i Boogie Mafia: Bert & Harper & NOVIKA. Gościem specjalnym będzie VONDA7.

Prawie w połowie miesiąca z nową serią wydarzeń na Jasnej startuje Jędrzej Dondziło, czyli wszystkim znany i lubiany Dtekk. Do leczenia muzycznym haloperydolem zaprosił 14 grudnia Stefa Mendesidisa – greckiego producenta i DJ-a, który na swoim koncie ma wydawnictwa w Klockworks (wytwórnia Bena Klocka) oraz Projekts. Znaczy, że będzie mocno. Bardzo mocno. Oprócz niego wystąpi Marek Nalikowski i MKO, a w drugiej sali będzie można odpocząć przy ambientowym secie Botaniki.

W piątek przed świątecznym tygodniem w całonocnej formule zagra Sept. Rezydent Jasnej, członek kolektywu DUEL i przedstawiciel Voxnox Records umie grać długie i pasjonujące sety, dlatego można mieć pewność, że ani przez chwilę nie znudzi zebranych na parkiecie. Szykujcie formę, bo lekko nie będzie!

Dzień po całonocnej inwazji Septa, Jasna 1 będzie świętować premierę klimatycznej acidowo-EBM-owej EP-ki od krakowskiego producenta Chino. „Cave” to już druga pozycja nakładem Syntetyka. Razem z nim na scenie wystąpią Elena Sizova, Huragan, Dzuma oraz Vfx Axis. Dajcie porwać się maszynerii.

Żeby tradycji stało się zadość, po Wigilii wierni udają się na Pasterkę. Choć niektórzy wybierają jej świecką wersję, to nadal upamiętniają nią czas oczekiwania i modlitwy pasterzy zmierzających do Betlejem. Tym razem o dobrą atmosferę oraz o spalone kalorie zadbają rezydenci Jasnej – VTSS oraz reprezentanci K.O.D. – Pitti Schmitti oraz Kovvalsky.

Współpracy Jasnej z filmowymi gigantami ciąg dalszy. Po nocach z Gutek Film przychodzi pora na noc z festiwalem Nowe Horyzonty, którą wesprze również K Mag. Wszystko w ramach oczekiwania na polską premierę filmu „Deerskin” Quentina Dupieux. Zagrają Olivia, Monster, dogheadsurigeri, Penera i DCB. Warto wpaść i rozgrzać się przed pierwszą ważną premierą nowego roku.

Kolejnym w miesiącu gościem, którzy skorzysta na Jasnej z formuły all night long będzie Echoplex, który przejmie decki 28 grudnia. Obecny od ponad 20 lat na scenie niezmiennie przemierza przestwory techno oraz ze swoimi DJ-setami przemierzając Europę, mając okazję wystąpić w niesławnym Berghain / Panorama Bar czy ABOUT BLANK. Na pewno doświadczenie pozwoli Piotrowi Śliwińskiemu podbić serca i parkiet klubu.

Creme de la creme zarówno grudnia, jak i całego roku 2019 będzie oczywiście Sylwester na Jasnej. Już po raz trzeci będzie okazja by powspominać minione imprezy, jak i życzyć sobie równie udanych w roku nadchodzącym. W podsumowaniach i zabawie pomogą na pewno zaproszeni goście (line-up jest naprawdę mocarny!), którzy zadbają o publikę na trzech różnych scenach. W głównej DRUKARNI docisną mocno Stanislav Tolkachev, December, VTSS oraz Abu Zeinah. Bar przejmą rezydenci klubu – Cyryl, Ola Teks, MKO, Kovvalsky oraz Pitti Schmitti, a w Salonie rozgości się ekipa Syntetyka. Przejdźmy razem w futurystyczny rok 2020.

Nie ma więcej wpisów