Po niesamowitym lutym pora na równie wybuchowy marzec. Jasna nie zwalnia tempa, a całą otoczkę polepsza dodatkowo pogoda idealna na imprezowanie: wystarczająco ciepło, żeby chcieć ruszyć się z domu, ale ciągle zbyt zimno, żeby wieczór spędzać na świeżym powietrzu. Dlatego Jasna się wami zaopiekuje w najlepszy możliwy sposób!

Pierwszy weekend miesiąca upłynie pod znakiem kobiecych setów. W piątek, szóstego marca, w ramach Move Mózg zagra Volvox, dla której będzie to warszawski debiut. Nowojorska DJka umie zadbać o temperaturę na parkiecie, a wieczór upiększą dodatkowo dekoracje od Move Mózg i sety m. in. Monster, Cyryla i Eltrona. Dzień później oficjalna celebracja Dnia Kobiet: we współpracy z EUNIC zagrają Paramida, Nadine Adjani, Yen Sung, Electric Indigo i virtual geisha. Międzynarodowy program zachęca do obchodzenia tego święta akurat w murach Jasnej 1.

Piątek trzynastego na Jasnej na pewno nie będzie pechowy. Do klubu zawita Alessandro Adriani – szef wytwórni Mannequin, promującej stylistykę cold wave, synth wave czy industrial. W ten dzień będzie miała też miejsce klubowa premiera projektu Radiation 30376 LIVE, za którym stoją rezydentka klubu – Olivia oraz Chino. Duet miał okazję zaprezentować się już podczas zeszłorocznej edycji krakowskiego Unsoundu i trzeba przyznać, że był to szalony występ, odzwierciedlający fascynację maszynami, acidowymi dźwiękami oraz electro.

Dzień później na Jasnej zagoszczą dźwięki disco i house – wszystko za sprawą nietuzinkowej Octo Octy, która jako jedna z niewielu aktywnie działających na scenie muzyków ujawniła się ze swoją seksualnością przyznając się do transgenerowosci i nieakceptowania swojego ciała. Mówiąc otwarcie o tematach trudnych stała się oparciem dla wielu osób borykających się z podobnymi problemami, które w jej twórczości moja znaleźć ulgę. Oprócz niej na Jasnej wystąpią Kovvalsky, Ola Teks oraz duet z Katowic – Penera.

20 marca trzecia edycja cyklu Shadows, za który odpowiada rezydent klubu – MKO i którego celem jest eksplorowanie nietypowego i niebanalnego gatunku techno. Tym razem gościem będzie Peter Van Hoesen – właściciel dwóch wytwórni – Time to Express oraz Center 91, wspaniały producent oraz świetny dj, belgijski maestroartysta o nietypowym i niepowtarzalnym stylu. Tam trzeba po prostu być.

Nie znamy jeszcze planów na 21 marca i 29 marca, wiadomo jednak, że 28 marca kolejna odsłona cyklu Komitet Ochrony Disco, której gościem specjalnym będzie Curses. Nowojorczyk lubuje się w mrocznych setach, jednak znacznie bardziej inspirowanych darkwave czy muzyką gotycką niż industrialem. Obok niego niezawodni szefowie K.O.D., czyli Pitti Schmitti i Kovvalsky.

Mało? To szykujcie się na kolejne emocje w kwietniu, bo jesteśmy przekonani, że będzie co najmniej równie dobrze.

Nie ma więcej wpisów