Premiera albumu „Tęskno gra poezję” zbliża się wielkimi krokami. Joanna Longić raczy nas tymczasem kolejnym singlem zapowiadającym płytę.

Album, na którym artystka będzie się mierzyć z poezją międzywojennej autorki Zuzanny Ginczanki, zaplanowany jest na połowę listopada. Dotychczas ukazały się dwa single go promujące: „Ucieczka” (o którym pisaliśmy tutaj) i „Woda”. Teraz to trio dopełnia „Yoyo”.

Singiel, w odróżnieniu od dwóch poprzednich, ma nieco mniej balladowy charakter. Smyczkowe instrumenty służą raczej zbudowaniu radosnej atmosfery, a całość podbija wyraźny motyw perkusyjny i klawiszowy. Gęste od instrumentów outro (ten flet!) stanowi łakomy smaczek dla słuchaczy lubiących rozkładać dźwięki na czynniki pierwsze.

Do utworu ukazał się również teledysk, który można zobaczyć poniżej:

Spragnieni wrażeń na żywo będą mogli zobaczyć Joannę 16 października w Józefowie w ramach Koncertowego Pożegnania Wakacji. 28 października tęskno pojawi się też gościnnie na premierowym koncercie zespołu Niemoc w warszawskiej Hydrozagadce. Najważniejszy koncert będzie miał jednak miejsce 18 listopada, kiedy to Tęskno w pełnym, dziewięcioosobowym składzie, zagra w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Czekamy na album!

Nie ma więcej wpisów