music is ... muzyka z najlepszej strony.

  Burn Selector Festival

  selector-zakonczony

  Krakowski Burn Selector Festival to młodszy brat Open’era, ale w odróżnieniu od dużego, zróżnicowanego brzmieniowo gdyńskiego festiwalu tutaj stawia się przede wszystkim na nowoczesne, elektroniczne i taneczne dźwięki. Festiwal jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie polskich fanów sceną elektro, pozwala „nam na własne uszy” śledzić najnowsze trendy w muzyce elektronicznej, oglądać występy wschodzących gwiazd jak i tych, którzy zjedli zęby za konsoletami DJ-skimi. Z roku na rok impreza rozrasta się, a organizatorzy chcą aby kiedyś stała się ona największą tego typu w Polsce, tym samym na stałe wpisując się w kalendarz ważnych europejskich wydarzeń muzycznych.

  Początki festiwalu były skromne ilościowo, ale bynajmniej nie jakościowo, ponieważ już wtedy udało się ściągnąć takie gwiazdy jak Franz Ferdinand, Röyksopp czy Dizzie Rascal. Pierwsza edycja była też świetną okazją dla młodych, polskich wykonawców do zaprezentowania się przed większą publicznością, wystąpili wtedy m.in. Öszibarack, Skinni Patrini oraz Kamp!, jeszcze zanim stali się ogólnopolską, klubową sensacją.

  Dwie kolejne edycje to coraz większa liczba atrakcji, koncerty artystów, o których bili się organizatorzy wszystkich ważnych europejskich festiwali. Do Krakowa przyjechali m.in. Metronomy żeby zagrać rewelacyjny materiał ze swojego drugiego albumu Nights Out, dwie młode Brytyjskie wokalistki związane ze sceną elektro czyli La Roux i Katy B a także artyści znacznie bardzie utytułowani jak Thievery Corporation.

  Ogromnym sukcesem było ściągnięcie na festiwal laureatów Mercury Music Prize, najważniejszej muzycznej nagrody na wyspach, czyli nu- rave’owych Klaxons oraz absolutnie  nieprzewidywalnych, znanych z szalenie żywiołowych koncertów Crystal Castles.

  Przez ostatnie lata udało się wypracować markę festiwalu tak, że działa ona jak magnes zarówno na headlinerów jak i na młodych, obiecujących artystów, w tym polskich, dla których występ na Selectorze jest drogą do większej popularności tak jak to było w przypadku ubiegłorocznego występu Rebeki.

  Ceny biletów:

  Karnet 2 dni – 200 PLN
  Bilet jednodniowy – 135 PLN

   

  dodaj komentarz

Ładowanie ...