music is ... muzyka z najlepszej strony.

  Miike Snow


  Czy słysząc przeboje gwiazd pokroju Britney Spears zastanawiacie się czasem kto właściwie stoi za tymi piosenkami? Warto czasem się zainteresować bo to właśnie ci, których nazywamy producentami, chowający się w cieniu celebrytów odpowiadają za ostateczny kształt piosenki i dzięki nim staje się ona hitem. Tak było w przypadku trzech mężczyzn ukrywających się pod nazwą Miike Snow.

  Christian Karlsson i Pontus Winnberg ze Szwecji pracowali z m.in. z Kylie, Madonną czy właśnie Britney, za której Toxic zgarnęli nawet Grammy. Amerykanin Andrew Wyatt współpracował m.in. z Markiem Ronsonem przy produkcji albumów innych artystów. Z przyjaźni, która zawiązała się między tymi trzema muzykami powstał projekt Miike Snow czyli ‚trzygłowy zespół z imieniem jednego człowieka’ promowany wizerunkiem rogatego królika. Z połączenia tych trzech głów wyszedł bezpretensjonalny, mieniący się całą masą zwiewnych i kolorowych dźwięków, taneczny ale nie klubowy elektro pop.

  Rozkochali w sobie cały świat, po wydaniu debiutu odwiedzili chyba wszystkie jego zakamarki, wypełniając coraz większe sale i dołączając do line-upu różnych festiwali.

  Na Selectora przyjadą promując materiał z dopiero co wydanego drugiego albumu Happy To You, z obowiązkowym rogatym zwierzątkiem na okładce i głosem Lykke Li w jednym z utworów.

  dodaj komentarz

Ładowanie ...