music is ... muzyka z najlepszej strony.

    Niki And The Dove

    Szwedzkie objawienie, które łączy ze sobą zmysłowość Kate Bush z tajemniczością the Knife. Do tych ostatnich są bardzo często przyrównywani, chociaż ich muzyka jest bardziej przystępna i zdecydowanie bliżej im do melodyjnego popu. Jest ich trójka, wokalistka Malin Dalhström, producent i klawiszowiec Gustaf Karlöf, oraz perkusista Magnus Böqvist. Lekkie, zwiewne melodie obowiązkowo oparte na wyraźnym, pulsującym beacie oczarują każdego kto się z nimi zetknie. Ich teledyski to osobne dzieło sztuki, starannie wyreżyserowane, z licznymi odwołaniami do natury (co akurat jest bardzo charakterystyczne dla skandynawskich artystów) i dbałością o szczegóły, a image wokalistki nie pozostawia wątpliwości, że jej główną inspiracją jest Kate Bush.

    W 2011 roku zespół wydał EP-kę The Drummer, na której oprócz tytułowego singla znalazł się jeszcze genialny Mother Protect wychwalany przez brytyjskich radiowców oraz prasę. Ostatnio Niki and the Dove wypuścili reedycję singla Dj Ease My Mind, a w maju ma ukazać się album zatytułowany Instinct.
    Mimo niewielkiego stażu Niki and the Dove zdołali dorobić się reputacji świetnego zespołu koncertowego. Zawdzięczają to swojemu doświadczeniu w produkcjach teatralnych i tanecznych a to z pewnością dobrze wróży jeśli chodzi o występ na Selectorze.

    dodaj komentarz

Ładowanie ...