REBEKA to istniejący od 2010 roku poznański duet Iwony Skwarek i Bartka Szczęsnego (wcześniej Iwona nagrywała solo). Grają od niedawna, bywają nazywani polskim Moloko, wystepowali już m.in. na festiwalu The Great Escape w Brighton, Selector Festival w Krakowie, Open’er Festival w Gdyni, Free Form Festival w Warszawie oraz Moonride w Koszycach (Słowacja). W maju 2011, net- label Brennnessel wydał ich pierwszy singiel Fail, który po chwili stał się piosenką tygodnia w radiowej Trójce. Rebeka obecnie promuje swój najnowszy numer Stars wydany nakładem labelu Discotexas (nagrywa dla nich również spokrewniony gatunkowo Kamp!).

Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu (jak to żartobliwie określają członkowie zespołu: laser kontra siekiera) i Indie-electronica. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z poważnymi syntezatorami oscylującymi wokół synth-popowej stylistyki. Jeszcze przed wydaniem pierwszego singla zdołali zaskarbić sobie zainteresowanie publiczności, a to wszystko za sprawą legendarnych demówek i koncertowej ekspresji. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.

O jakości ich występów na żywo, możecie się przekonać podczas aktualnej mini-trasy koncertowej, która zahaczy 18. maja o warszawską HYDROZAGADKĘ w ramach imprez związanych z WARSAW MUSIC WEEK 2012.

Zapraszamy złaknionych elektropopowego brzmienia, scenicznej ekspresji i…dobrej zabawy! Zobaczcie REBEKĘ koniecznie podczas polskiego tournee na warszawskiej Pradze.

Rebeka
18.05
Warszawa, Hydrozagadka
godz. 21:30
wstęp: 15 PLN
zapisz się na to wydarzenie na facebooku 

Nie ma więcej wpisów