Brodka, swoją Grandą chcąc/niechcąc odświeżyła rodzimy rynek muzyczny i uczyniła coś niebywałego: zadowoliła wszystkich! Bo do słuchania Brodki przyznawali się i samotni hipstersi z planu b i warszawscy taksówskarze, którzy bezbłędnie śpiewali: W pięciu smakach. Od kilku dni możemy cieszyć uszy, najnowszym cyfrowym wydawnictwem od Brodzi, EP-ką: LAX, zwiastującą (miejmy nadzieję niebawem) najnowszą płytę. EP-ka jest dosyć skromna, 2 nowe utwory nagrane w legendarnym Red Bull Studio w Kaliforni oraz 4 remiksy. I zacznę trochę przewrotnie, bo od remiksów, których słuchanie jest mniej lubiane, a zdarza się , że często pomijane.

Pierwsze zremiksowane usłyszymy Dancing Shoes, którym zabawili się chłopaki z KAMP! Dali utworowi niesamowitego kopa i takiego lajtu, że aż nóżka sama chodzi. I w tym miejscu składam petycję do Pani Moniki: ta wersja musi być następnym oficjalnym singlem. Kolejny remiks to Varsovie przerobione przez Auer. Utwór zmieniony nie do poznania. Dubstepowe brzmienie wywraca piosenkę do góry nogami, przez co jeszcze mocniej wrzyna się w umysł. Zdecydowanie to najciekawsza kompozycja z tego minialbumu. Następnie, Greg Kozo, z paryskiego duetu didżejskiego Make the Girl Dance, prezentuje swoją plumkającą wersje Dancing Shoes. Dodany delikatny bit z lekko bujającego oryginału, przenosi ją na przestrzeń parkietu. Ostatni remiks to Varsovie, którym zajeli się Bueno Bros. Ich wersja piosenki to piękny chillout, który dynamiczną piosenkę zamienia w miękki, uroczo-leniwy song.

Trzeba zaznaczyć, że te bardzo dobre remiksy nie powstałyby bez świetnych oryginałów. Dancing Shoes to hołd artystki dla Michaela Jacksona, który jest w sam raz do delikatnego pobujania się. Natomiast Varsovie jest totalnie przebojowe i już podbiło serca słuchaczy. Mimo, że śpiewany po angielsku i w nowoczesnej aranżacji, to jest w nim nuta takiej fajnej polskości, którą warto pochwalić się światu.

Po tym niewielkim albumie, choć czuje się niedosyt, to jednocześnie miłe zadowolenie wynikające z faktu, że Monika nie spoczeła na laurach. Jest odważna muzycznie, ciągle poszukuje, jest głodna nowych brzmień i doskonale wie, co się dzieje w muzyce. Przez to można być pewnym, że kolejnym pełnym albumem nas nie zawiedzie.

Nie ma więcej wpisów