Jak to możliwe że w niemal 40-milionowym kraju w Europie istnieje zespół, który ma na koncie dwa wydawnictwa, ugruntowaną międzynarodową markę, a niemal nikt w naszym kraju o nim nie słyszał. Co więcej wchodzimy na lastowy profil zespołu i mamy przed sobą statystyki świadczące o małej świadomości słuchaczy o istnieniu tak dobrego, świetnego, nie trzeba się bać tego słowa … wybitnego polskiego projektu. Będzie to opowieść o zespole niebywałym, jaki można już teraz śmiało uznać naszą najlepszą z muzycznych wizytówek na świecie.

Keira Is You bo o tej śląskiej, a dokładnie chorzowskiej formacji będzie ten krótki pamflet. Formacja to zespół założony w roku 2008. Projekt tak jak zostało już powiedziane ma na koncie dwa wydawnictwa. Pierwszy to album Nothing Else Will Happen z roku 2009, drugi natomiast to krążek One Of Those Things That You Do Once In A Lifetime And Hopefully Learn A Lesson From z poprzedniego roku. Zespół tworzą: Jakub Radomski, Jacek Pełka, Tomasz Korgul oraz Szymon Browarczyk. Keira Is You to propozycja łącząca w sobie rock, emo oraz masę motywów post-rockowych. Co ważne do podkreślenia zespół bardzo dużo koncertuje. W większości przypadków są to jednak występy zagraniczne. Formacja bardzo umiejętnie bowiem prowadzi swoją karierę, a raczej lepiej zabrzmi muzyczną ścieżkę. Keira Is You zrezygnowała z głośnego komercyjnego wejścia, obierając o wiele cięższą, ale bardziej ambitną i cieszącą drogę niemainstreamową. Zespół nagrywa ze świetnym muzycznym ekspertem Magnusem Lindbergiem znanym mi.in. z formacji Cult of Luna. Oprócz tego czym wielu naszych głośniejszych i bardziej rozpoznawalnych rodzimych artystów nie może się pochwalić zespół wydaje z sukcesem płyty w Europie, USA czy Japonii.

W tym roku Keira Is You dane nam będzie usłyszeć i zobaczyć w ramach OFF Festival 2012. To jedna z nielicznych okazji, aby zapoznać się z zespołem i ich muzyką w wersji live w tym roku. Tak jak zostało już powiedziane Keira Is You to formacja grająca dużo koncertów, ale głównie poza granicami naszego kraju. Zespół miał już okazje dzielić scenę z takimi projektami jak The Appleseed Cast, Jeniferever czy chociażby Placebo.

Keira Is You to prawdziwa Perła jak zdarza się niezwykle rzadko w muzycznym świecie. Tym bardziej cieszy fakt, że to projekt polski.

Nie ma więcej wpisów