Już za dwa tygodnie, o tej porze będziemy skakać pod którąś ze scen Heineken Open’er Festival. Nadszedł czas, by poznać ostatnich artystów, których będziemy mieli okazję zobaczyć w Babich Dołach. Będąc bardziej precyzyjnymi – prawie ostatnich. Dopiero na koniec tygodnia Mikołaj Ziółkowski zdradzi nam nazwę zespołu, który zasili Main Stage. Podobno nikt się go nie spodziewa. Póki co, przedstawiamy najświeższy zestaw.

Talents Stage

Zadaniem nowej/starej sceny jest pokazanie wybitnych i utalentowanych artystów, pochodzących z Europy Środkowej. W tym roku będą to takie polskie zespoły, jak: BEZSENSUCamero CatCrab InvasionEnchanted HuntersFair Weather FriendsKeira Is You, Little White LiesMiąższMineralsSinusoidalSjøn, a także ich koledzy po fachu z Czech, Węgier i Łotwy, czyli: DvaPipes & PintsKerekes Band and Instrumenti.

World Stage

Festiwal jest niewątpliwie dobrym miejscem, by pokazać również to, co w polskiej muzyce najlepsze. Dlatego w sobotę na żywo usłyszymy wykonanie jednego z najważniejszych albumów rockowych. Po trzydziestu latach od wydania Brygada Kryzys zagra wszystkie utwory z krążka Czarny Album.

Poza nimi, na scenie World zobaczymy również byłych liderów Kapeli ze Wsi Warszawa: Maję Kleszcz i Wojtka Krzaka w ich nowym projekcie IncarNations. Ze swoimi radosnymi folkowymi piosenkami pojawią się tam również Paula i Karol.

Alter Space

Ostatnie, ale nie mniej ważne miejsce w Line-upie sceny alternatywnej zajmuje Marcin Masecki ze swoją jazzową grupą Profesjonalizm.

 

Wykreślamy dni w kalendarzu, rysujemy kreski na ścianie, drepczemy w miejscu, jednym słowem odliczamy i coraz bardziej nie możemy się doczekać! Będzie się działo!

Nie ma więcej wpisów