Open’er Festival czas zacząć! Czego możemy spodziewać się po artystach, którzy wystąpią na World Stage?

Wiz Khalifa- Black and Yellow
Trzy miliony sprzedanych egzemplarzy singla Black and Yellow nie sprawiają, że jest on najlepszym kawałkiem w historii muzyki hip-hopowej, obrazują jednak potencjał tego utworu. W wersji live ten singiel po prostu musi porwać publikę do bujania się w rytm muzyki. Co lepsze, Wiz Khalifa ma na swoim koncie więcej dobrych brzmień.

Łona i Webber & The PimpsTo nic nie znaczy
Rzeczywistość opisana w sposób dosadny, inteligentny, z dozą ironii? Łona zna się na tej materii. Utwór To nic nie znaczy jest jednym z wielu tego przykładów. Jest także jednym z niewielu. Jednym z niewielu utworów hip-hopowych, które w swej warstwie tekstowej są tak dopracowane i totalnie absorbują uwagę słuchacza.

Public EnemyFight the Power
Kontekst polityczny czy też aspekty społeczne są elementami bardzo często występującymi w twórczości Public Enemy. Utwór Fight the Power nie przez przypadek stał się przebojem w radio czy na antenie MTV. Ten zespół jest ikoną rapu, a ich muzyka zasługuje na uznanie m.in. z powodów kulturowych i historycznych.

Janelle Monáe feat. Of Montreal – Make the Bus
The Arch Android
Janelle Monáe jest prawdopodobnie najbardziej energicznym albumem ostatnich kilku lat. Wybuchowa mieszanka soulu i funky oraz prawie namacalna energia, płynąca od wokalistki robią piorunujące wrażenie. Jeśli da się wybrać najżywszy kawałek z tej kolekcji, to będzie to Make the Bus nagrane wspólnie z freakami z Of Montreal. Czyste funkowe szaleństwo, które pobudza bardziej niż kofeina i pozytywnie nastawia do życia.

Nie ma więcej wpisów