To właściwie nie do końca ich wina, że nie są projektem odrębnym niż większość chillwave’owych i shoegaze’owych zjawisk, które co jakiś czas dają o sobie znać i – niestety – szybko zostają przyćmione. Niektórzy czekali pewnie na ten album z niecierpliwością, wcześniej rozkoszując się ciekawymi remiksami, jakie stworzyli Brytyjczycy. Można było zatem snuć przypuszczenia, czy zdarzy się coś tak trafnego jak chociażby ponure i niespokojne She Stole the Beach, które umieścili na ostatniej EP-ce. Owszem, jest na Sunshine Girls kilka propozycji, które naprawdę ujmują i zatrzymują na dłużej, ale przez resztę materiału przedziera się nie tyle niepewność, co brak zdecydowanego punktu kulminacyjnego, do którego można by dążyć.

Zajmuje nas początek ze zjawiskowym Lunar, wykorzystującym sampel Bleeding Love Leony Lewis. Jej głos próbuje przedrzeć się przez pościelowy nastrój, zrodzony z ciepłego brzmienia gitary. Przypomina to nieco dokonania Beat Culture, który podobne rzeczy wyprawiał z utworem Beyoncé. Nie gorzej brzmi If You oraz Sun Bleached z beatem w formie uchwyconego dźwięku zegarowego wahadła. Cała dalsza część materiału jest jednak mierzeniem się z wypaczonymi już motywami zamglonych przestrzeni, z przejmującymi żeńskimi wokalami, nieco zabrudzonym i wycofanym brzmieniem. Najlepiej wypada w takim wypadku More Than Words, który jest chyba drugim najjaśniejszym punktem albumu, ale równie ciekawie brzmi Colourvision. Rozpoczyna się tradycyjnym echem wokalu na tle ledwo słyszalnych klawiszy, a następnie całość zaczyna rozbrzmiewać szybciej i głośniej, aby ostatecznie zgasnąć.

Nie ma tu kumulacji energii i ekscytacji, jaką dawały dwudziestominutowe wydawnictwa jak właśnie The Night Before. Dwa razy dłuższa płyta staje się zbyt rozmyta i zjada własny ogon. Daje więc możliwie więcej powodów do narzekań niż zwykła EP-ka, która może stać się prawdziwą esencją własnego stylu. Tego, który gdzieś zawiesił się na Sunshine Girls, ale tak dokładnie nie potrafi siebie sprecyzować. Jest niedosyt, ale nie zawód.

Nie ma więcej wpisów