Bartłomiej Chmara i Krzysztof Winter zadebiutowali w barwach wytwórni Pets Recordings zaledwie rok temu – singlem Powidło. Od tego czasu nie próżnują, eksplorując nowoczesną elektronikę i rozsławiając polską scenę taneczną. Na początku sierpnia ukazała się EPka duetu z udziałem takich artystów jak: Ewa Prus, Sroczyński oraz – znany z wielu projektów okołojazzowych – Marek Pospieszalski.

F Me EP jest doskonałym dowodem na to, że polityka muzyczna chłopaków z Catz’n’Dogz jest słuszna – wytwórnia reprezentuje określony styl, nie ma kompromisów jakościowych, liczy się muzyka, która może być grana w klubach pod każdą szerokością geograficzną. Utwór Would You Like to F Me jest znakomitą kombinacją współczesnego techno, organicznego dub-techno i deep house’u z niezwykle wyrazistą linią basu, która wbija się w mózg i duszę, nie dając zapomnieć o tej piosence całymi dniami.

Mówi się, że skoro Chmara Winter pochodzą z Bydgoszczy, to w ich twórczości słychać echo zjawiska muzycznego lat 90., emanującego wówczas na cała Polskę, czyli yassu – polskiej odmiany awangardowego jazzu z kolebką w bydgoskim klubie Mózg. Jedno jest pewne: ich styl jest mroczny i unikalny.

Zremiksowane wersje Would You Like to F Me przedstawiają: mieszkający w Londynie Francuz – Tim Paris (polecam zwłaszcza motoryczny, stricte house’owy dub) oraz nowojorscy reprezentanci wytwórni Nervous Records – Walter & Royce, dzięki którym mamy do czynienia z podrasowaną tech-house’ową petardą, ponad 6-minutową odyseją do technicznego, płaskiego basu.

Całość EPki spięta jest świetnymi, seksownymi, brudnymi wokalami i wsparta równie niegrzecznym i brudnym teledyskiem. Wideo było kręcone w jednej z ciekawszych miejscówek tego lata – warszawskiej Jerozolimie. W szalenie undergroundowy – i korespondujący z mroczną stylistyką utworu – klimat tego klipu wprowadzają postaci znane z polskiej kultury klubowej: Kacper Bogacz (Pol_On), Eliza Krakówka (DJ Eli) czy Basia Polańska – wszyscy współpracowali przy produkcji klipu.

F Me EP jest z pewnością najlepszym polskim releasem tego lata. Nadmienić należy, że EPka zyskuje poklask i support wielu światowych DJów – wymienić w tym miejscu należy takich twórców jak Mosca, Ewan Pearson, Laurent Garnier, X-Press 2 czy Anja Schneider.

Nie ma więcej wpisów