Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią w ramach krakowskiego Unsound Festival. KTL, czyli Stephen O’Malley z Sunn O))) i Peter Rehberg, pojawią się w dniu otwarcia festiwalu. Przy pomocy gitar, elektroniki i cyfrowych manipulacji stworzą soundtrack do klasycznego filmu Murnaua: Wschód Słońca, uznanego przez British Film Institute za piąty najlepszy film wszech czasów.

Zespół Fushitsusha wraz Keijim Haino również dadzą koncert w Krakowie. Działają od 1978 roku, a fuzja noise’u, rocka i muzyki psychodelicznej to wizytówka ich brzmienia.

Mroczni Raime i Haxan Cloak po raz kolejny zagoszczą na scenie Unsound Festival. Raime będzie promował swój debiutancki album wydany w labelu Blackest Ever Black.

Juju & Jordash reprezentować będą scenę klubową. Podczas swojego występu zagrają set zapowiadający najnowszy album Techno Primitivism.

Nie można zapomnieć o polskich wykonawcach. Jacek Sienkiewicz, częsty gość festiwalu, w tym roku przedstawi swój najnowszy projekt, w którym znajdą się bardziej mroczne, rytualistyczne i plemienne elementy obecne w muzyce elektronicznej.

Duet SZA/ZA zaprezentuje się z projektem specjalnym – muzyką na żywo do eksperymentalnych animacji Stefana i Franciszki Themersonów, nakręconych w latach 30. XX wieku

Legenda surrealistycznego yassu – Mazzolla zagra materiał ze swojej nadchodzącej płyty Responsio Mortifera. Niski Szum to enigmatyczny, piosenkowo-eksperymentalny projekt legendy polskiego undergroundu Marcina Dymitera.

Innercity Ensemble będą promować debiutancki longplay pełen atmosferycznych, jazzopochodnych brzmień. Dwóch członków grupy wystąpi również jako medytacyjny, inspirowany mistyczną muzyką żydowską projekt T’ien Lai.

Piętnastka to projekt Piotra Kurka, który nieustannie odkrywa nowe, pomysłowe formuły użytkowania instrumentów akustycznych i elektronicznych. BNNT specjalizują się w zaskakującym sound bombingu. Perkusyjne improwizacje zaprezentują Hubert Zemler i Tomek Chołoniewski. Robert Piernikowski z Napszykłat i Etamski wystąpią zarówno solo, jak i ze wspólnym projektem. Ponownie usłyszymy również Bambino Sound System z setem didżejskim na stare gramofony Bambino i zestaw pocztówek dźwiękowych.

 

Gathaspar, polski producent działający w Berlinie, wystąpi z dwoma setami. W pierwszym połączy polski folklor z mrocznym dubem (to wydarzenie prezentujemy wspólnie z magazynem Glissando). Drugi set, bardziej taneczny, będzie zawierał muzykę znaną z jego wydawnictw w Freude Am Tanzen.

Sentel zaprezentują swój debiutancki live set, tymczasem sety DJ-skie przygotują The Phantom oraz założycielka Concrete Cut, ukrywająca się pod pseudonimem Artfruit. Artyści ci wzmocnią znacznie polską reprezentację w ramach naszej nocy Bass Mutations.

W gąszczu informacji o nowych artystach pojawiła się również wiadomość o odwołaniu występu grupy Vakula. Unsound Festival odbywa się w Krakowie w dniach 14-21 października.

Nie ma więcej wpisów