Jesteśmy już po dobrym odsłuchu ostatniego, najbardziej energetycznego albumu Yeasayera, wydanego 20.08. Mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawy klip do singla Longevity. O krążku napisano już kilka dobrych recenzji i przeprowadzono sporą ilość wywiadów. Nadszedł więc czas, żeby przyjrzeć się bliżej promocji tej płyty, a konkretnie trasie koncertowej, która zbliża się wielkimi krokami. Muzycy koncertują już po Ameryce, ale prawdziwa gratka dla polskich fanów rozpocznie się 15.09, bo wtedy właśnie rusza europejska część trasy. Tym bardziej cieszy nas fakt, że właśnie w Warszawie będziemy mieli dotyczenia z otwarciem. Nic w tym dziwnego, skoro sam Chris Keating oraz Anand Wilder przyznają w wywiadach, że nasza publiczność jest niesamowita i doskonale pamiętają energie bijącą od słuchaczy podczas wszystkich dotychczasowych występów na żywo.

Czego więc możemy spodziewać się po występie w warszawskim Palladium? Okazuje się, że wydarzenie może zainteresować nie tylko muzyką, ale również scenografią, która tym razem ocieka nowinkami technologicznymi. Nad całością czuwa The Creators Project, studio które rękoma Caseyem Reasema stworzyło rzeźby w formie, pozwalającej na odbicia i załamania świateł, co daje niespotykane do tej pory wrażenie. Na scenie zobaczymy również tzw. lustrzane płótno autorstwa Aranda i Lascha, które podczas występu wypełniane będzie teledyskami i wizualizacjami. Specjalnie na tę trasę, stworzyli je Yoshiego Sodeoki, wspomniany wyżej Reasm i Aaron Meyers. Nie jest jednak tak, że całość jest już z góry dopięta na ostatni guzik. Ciekawą opcją jest oprogramowanie, które w trakcie koncertu trafi do muzyków Yeasayera, pozwalające na obsługę tych wszystkich efektów w czasie rzeczywistym. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie może nadać występowi indywidualny i niepowtarzalny charakter.

Występ w Palladium 15.09, będzie niewątpliwie sporym wydarzenie, które pozwoli usłyszeć zarówno już dobrze znane utwory, jak i te najnowsze, które zabrzmią w naszym kraju po raz pierwszy od wydania ostatniej płyty.

Nie ma więcej wpisów