Demo szokującego utworu Sex Pistols wypłynęło do internetu po ponad 30 latach. Posłuchajcie utworu Belsen Was a Gas. Kontrowersyjny utwór o nazistowskim obozie koncentracyjnym został napisany przez Sida Visciousa jeszcze przed dołączeniem do szeregów Sex Pistols. W 1977 roku zaadoptował go Johnny Rotten i od tego czasu piosenka na stałe dołączyła do repertuaru zespołu.

Przez lata zespół konsekwentnie wplatał utwór w setlistę, by w 2008 wraz z nową ideologią (protest przeciwko interwencji Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w Iraku), nadać mu nową nazwę –Baghdad was a blast. 

Jednakże do tej pory znana była jedynie jej wersja koncertowa i nagranie z Ronnie Biggsem na wokalu. W tym tygodniu po Internecie zaczęła krążyć demówka nagrana w oryginalnym składzie w sali prób Pistolsów, w Londynie. Zaginione nagranie ma pojawić się na reedycji Never Mind the Bollocks , Here’s the Sex Pistols. Oczywiście w wersji deluxe. Premiera wydawnictwa przewidziana jest na 24.09, czyli w 35 urodziny albumu.

Nie ma więcej wpisów