Właśnie na sklepowe półki trafił nowy krążek Skunk AnansieBlack Traffic. Wydawnictwo promuje singiel I Believed In You, do którego niedawno został opublikowany teledysk. Utwór ten jest odpowiedzią na aktualną sytuację polityczną na świecie. To kawałek o tym, jak politycy lądują na piedestale i jak rzadko dotrzymują wyborczych obietnic. To także dobry reprezentant całego albumu – tłumaczy Skin.

Black Traffic to album wyjątkowy- ukazuje się w bowiem nakładem  założonej przez muzyków wytwórni Boogooyamma i we współpracy dystrybucyjnej z earMUSIC/Warner. Muzycy nie kryją, że cieszy ich takie rozwiązanie. Chcieliśmy mieć wpływ na naszą karierę. Od lat ludzie z branży jęczą, jak to jest źle w obecnym muzycznym biznesie, lecz my patrzymy na niego pod kątem nowych możliwości, które daje . Jesteśmy niczym poczwórny miecz, trafiający prosto w serce – twierdzi wokalistka.

Płyta powstawała w Londynie i Los Angeles. Za jej produkcje odpowiedzialny jest Chris Sheldon, znany ze współpracy z Foo Fighters, Radiohead czy Pixies. Za miksy zaś odpowiadali Jeremy Wheatley (Sophie Ellis-Bextor) oraz Adrian Bushby (Julian Velard).

Krążek jest również dostępny w wersji poszerzonej z DVD, w limitowanej edycji winylowej, a także w specjalnym kolekcjonerskim boxie i w formie cyfrowej. Poprzedni album Skunk Anansie: Wonderlustre, został wydany w 2010 roku.  Zespół promował go m.in. na ubiegłorocznym koncercie w ramach Orange Warsaw Festival 2011.

Tracklista :

1. I Will Break You
2. Sad Sad Sad
3. Spit You Out (featuring Shaka Ponk)
4. I Hope You Get To Meet Your Hero
5. I Believed In You
6. Satisfied?
7. Our Summer Kills The Sun
8. Drowning
9. This Is Not A Game
10. Sticky Fingers In Your Honey
11. Diving Down 

Nie ma więcej wpisów