To świetna wiadomość dla sympatyków zespołu Crystal Castles. Muzycy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku w bardzo krótkiej notatce pod zdjęciem poinformowali fanów o premierze nowego albumu, planowanej na listopad. Póki co wiemy tylko tyle. Czekamy z niecierpliwością na więcej informacji na ten temat.

Na początku roku wyciekła ciekawa informacja o tym, że kanadyjski duet ma nagrywać w Warszawie! Gdzie ostatecznie nagrywali? Tego nie wiemy, ale wiadomo, że muzycy rozważali także mi. in. Chorwację.

Zespół Crystal Castles założony został w grudniu 2003 roku jako projekt Ethana Katha, który sam na początku zajmował się remixowaniem hitów takich zespołów jak Bloc Party czy Klaxons. Dopiero dwa lata później dołączyła do niego charyzmatyczna wokalistka Alice Glass. Pierwszy utwór z jej wokalem – Alice Practice – był tak naprawdę materiałem testowym. Wrzucony przez Ethana z ciekawości na myspace stał się hitem, który przyniósł dużą rozpoznawalność muzykom. W Polsce mieliśmy również okazję gościć artystów. Pierwszy raz na Openerze w 2009 roku.

Ciężko określić gatunek muzyczny, jaki tworzą, ale jedno jest pewne: nudno na pewno nie będzie.

Nie ma więcej wpisów