Od śmierci jednej z najbardziej charakterystycznych postaci show biznesu minął już rok i dwa miesiące. Przez ten czas mogliśmy zapoznać z materiałem, jaki pozostawiła po sobie Amy Winehouse. Otrzymaliśmy pośmiertny album Lioness: Hidden Treasures, który jest kompilacją 12 utworów, wybranych przez osoby ściśle współpracujących z gwiazdą.

Teraz swoimi zasobami chce podzielić się BBC. 12.11 do sklepów trafi bardzo obszerne wydawnictwo: Amy Winehouse At The BBC Deluxe Box Set. Będzie to zestaw aż trzech płyt DVD i jednej CD, które zawierają niemal wszystkie występy piosenkarki, zarejestrowane przez angielską stacje. Znajdzie się tak m.in. nagranie jednego z najlepszych występów Amy, czyli koncert BBC One Sessions Live at Porchester Hall. Ten swoisty przekrój wszystkich występów artystki z lat 2003 – 2009 będzie nie lada gratką dla jej fanów. Tym bardziej, że w książce Amy. Moja córka, która jest biografią piosenkarki napisaną przez jej ojca – Mitcha Winehouse, mogliśmy przeczytać, ze koncerty na żywo były najtrudniejszym i najbardziej stresującym dla niej elementem pracy. Gigantyczna trema, z którą nie dawała sobie rady, prowadziła do częstego sięgania po alkohol.

Filmiki pokazują niezwykły talent, jaki drzemał w Amy Winehouse. A takie występy jak z Paulem Wellerem i Jools Holland, podczas którego zaśpiewali utwór I Heard It Through The Grapevine, pokazują ogromny wpływ i inspirację żeńskimi zespołami lat 60.

Przypominamy, że powodem śmierci Amy Winehouse było przyjęcie zbyt dużej ilości alkoholu, która prawie pięciokrotnie przekraczała dopuszczalną w Wielkiej Brytanii. Hipoteza ta została jednak poddana wątpliwości, ponieważ koroner Suzanne Greenaway, która przedstawiła wyniki śledztwa, w listopadzie 2011 roku podała się do dymisji. Powodem tego były poważne oskarżenia, że nie posiada kwalifikacji do piastowania urzędu koronera, a na stanowisko zastępcy mianował ją jej mąż.

Nie ma więcej wpisów