Nie było do końca wiadomo, czy ten film w ogóle powstanie, ale ostatecznie możemy zobaczyć trailer do obrazu Greetings From Tim Buckley. W rolę muzyka wcielił się Penn Badgley, który zdobył popularność grając w serialu Gossip Girl. Film nie jest wierną biografią Jeffa Buckleya. Opowiada jedynie historię zaangażowania młodego artysty w koncert z 1991 roku, który miał uczcić jego ojca, Tima Buckleya.

W obsadzie możemy ujrzeć również piosenkarkę Kate Nash oraz Franka Bello, basistę metalowego zespołu Anthrax, który wcielił się w rolę Richarda Hella. Film miał już swoją premierę podczas Toronto International Film Festival.

Jeff Buckley zmarł w 1997 roku w wieku trzydziestu lat. Jego dorobek artystyczny ma nadal nieoceniony wpływ na współczesnych reprezentantów singer-songwritingu jak i całej muzyki rockowej. Jego wersję utworu Hallelujah Leonarda Cohena zna i nuci cały świat, a jedyna płyta studyjna, którą wydał za życia, czyli Grace, znajduje się na wielu zestawieniach najlepszych albumów w historii muzyki.

Nie ma więcej wpisów