Bubble Chamber to niecodzienny projekt trzech trójmiejskich muzyków, którzy właśnie ruszają w trasę koncertową po Polsce. Młody skład, istniejący od roku, nie miał większego problemu z tym, aby wkroczyć z impetem na scenę electro. Zespół porusza się w obszarze szeroko pojętej muzyki elektronicznej, garściami czerpiąc z estetyki dubstepu i drum’n’bassu. Znajdziecie tu zarówno trochę transu, dubu, ale także ciężkie, basowe wobble i perkusyjne improwizacje, a nawet miejscami jazzujące brzmienia. Co jednak wyróżnia Bubble Chamber wśród wielu tego typu bandów? Utwory, które rozpisane są na żywe instrumenty i tak też wykonywane podczas koncertów.

Zespół ma na koncie EPkę – Live @ S.F.I.N.K.S. 700 – wydaną na początku tego roku. Utwory, które na niej znajdziecie, zostały nagrane w formie live. Nie ma w tym niczego dziwnego, skoro właśnie występy na żywo są znakiem rozpoznawczym muzyków.

Ta jeszcze młoda formacja występowała już na takich festiwalach jak Westerpop 2012, OFF Festival, MFF T-Mobile Nowe Horyzonty czy Electronic Beats. Stali na jednej scenie obok takich sław jak Peaches, Chew Lips oraz Dub FX. Ten niezwykle szybki rozwój popularności i częste zaproszenia na duże eventy świadczą o dużym potencjale Bubble Chamber.

Już w najbliższą sobotę Bubble Chamber rozpoczyna czteroetapową trasę po Polsce. Pojawią się w Warszawie, Poznaniu i Toruniu. Start natomiast odbędzie się w rodzimym Gdańsku, w Klubie Buffet.

Kiedy: 29.09 (sobota)
Gdzie: Gdańsk, Buffet (Doki 1)
Wstęp: 10 zł
Start: 21:00

Nie ma więcej wpisów