Cykl Decadence – po półrocznej przerwie – wraca w wielkim stylu. Dotychczasowe siedem odsłon – na których można było posłuchać duetów Wolf&Lamb i Soul Clap, Pan-Pot i Kollektiv Turmstrasse, a także Guy’a Gerbera, Jozifa, Johnny’ego D, Ray’a Okparę – ugruntowały główną ideę cyklu, czyli prezentowanie najciekawszych postaci ze świata muzyki elektronicznej. Tym razem, już 5 października, w poznańskim SQ wystąpi ikona światowej sceny elektronicznej, założycielka i szefowa uznanej berlińskiej wytwórni BPitch Control, DJ’ka i uznana producentka – Ellen Allien.

Ellen Allien jest artystką wszechstronną. Realizuje się w świecie mody, ćwiczyła akrobatykę, grała na saksofonie, ale przede wszystkim jest pionierką berlińskiej sceny techno, którą współtworzy od początku lat 90. Swoją przygodę z muzyką zaczęła podczas pobytu w Londynie, kiedy to acid house wyznaczał najnowsze trendy w elektronice. Po powrocie do Berlina zaczęła organizować imprezy, które nazwała BPitch Control, a następnie założyła label o tej samej nazwie. Ma na swoim koncie pięć autorskich albumów, wiele EPek i remiksów, jest także autorką prestiżowych kompilacji: Fabric 34, Watergate 05 czy Boogybytes 04.

Jako didżejka, zawsze stara się grać muzykę ponad podziałami na gatunki, style i nurty. Jej celem jest dzielić się dobrym brzmieniem i zarażać nim słuchaczy niezależnie od gatunkowych klasyfikacji. Jak sama mówi: Muzyka zawsze była dla mnie jedyną drogą do przekraczania światów równoległych, doświadczenia spełnienia i odnalezienia siebie. Muzyka jest tym, co mnie napędza, a zarazem miejscem, do którego mogę uciec.

 

Kiedy: 05.10 (piątek)
Gdzie:
Poznań, SQ (ul. Półwiejska 42)
Wstęp:
przedsprzedaż 20 zł (ograniczona pula) // w dniu imprezy 25 zł do 00:00 / 29 zł po 00:00 // karty klubowe 20 zł / 25 zł po 00:00
Start: 22:00

Nie ma więcej wpisów