Chyba wszyscy zgodzą się z teorią, że najtrudniej jest utrzymać sekret przed własną mamą. A co jeżeli droga rodzicielka rozpowszechnia następnie nasze tajemnice na portalu społecznościowym, dajmy na to Twitterze? Przekonał się o tym Matt Helders wspólnie z kolegami z Arctic Monkeys.

Mama perkusisty wyjawiła ostatnio właśnie na Twitterze, że zespół wrócił na pustynię. Oznacza to, iż kwartet z Sheffield zaszył się ponownie w studiu nagraniowym w Joshua Tree. Tam właśnie powstawał trzeci krążek zespołu – Humbug, wydany w 2009 roku, za którego cięższe od poprzednich albumów brzmienie odpowiedzialność ponosi Josh Homme z Queens of the Stone Age.

Na tym etapie trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy ponownie wspomoże Arctic Monkeys na etapie produkcji nowej płyty. Przypomnijmy, że Homme w chwili obecnej nagrywa z własną formacją, o czym pisaliśmy kilka tygodni temu. Niezależnie jednak od jego udziału, Małpy zapowiadają powrót do cięższych brzmień, nawiązujących stylistycznie do singla R U Mine?

Nie ma więcej wpisów