Melancholijnie, downtempowo, momentami nawet porywająco i zaskakująco. Te przymiotniki idealnie opisują to, co wydarzyło się w karierze wschodzącego projektu Indian Wells. Kilka miesięcy temu (w czerwcu) miała miejsce premiera debiutanckiego krążka – Night Drops, na którym znajdziemy 8 intrygujących utworów. Okładka płyty, tytuły utworów, jak i same dźwięki prezentowane na krążku utrzymane są w klimacie lat 80., kiedy to na Wimbledonie rywalizowali ze sobą Björn Borg i John McEnroe. Muzyka pozwala zatem przenieść się w czasie, obrazuje, jak i wspomina poniekąd wydarzenia, ważne postaci i klimat tamtych czasów.

Indian Wells jest tajemniczym, włoskim projektem, który skupia się na sportowej dziedzinie. Tenis ziemny jest myślą przewodnią w tym muzycznym przedsięwzięciu. Według facebookowego profilu – Indian Wells tworzą sportowe gwiazdy, które prezentowały się na kortach kilka lat temu (m.in.: Björn Borg, John McEnroe, Andrè Agassi, Mary Pierce). Nazwa również nie jest przypadkowa, gdyż właśnie w Indian Wells znajduje się Tennis Garden, czyli ogromny kompleks tenisowy, na którym odbywa się wielki turniej zawodowego tenisa – BNP Paribas Open.

Ten intrygujący, bardzo ciekawy projekt zdecydowanie zasługuje na większe zainteresowanie. Ich debiutancka płyta, która została wydana nakładem wytwórni Bad Panda Records, zyskała już swoich fanów. Jednak nowością, na którą chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę, jest opublikowana kilka dni temu EPka – Night Loops. To wydawnictwo zawiera pięć kawałków z długogrającego krążka Night Drops, które zaprezentowane są w zupełnie nowych wersjach. Przesłuchajcie ich koniecznie poniżej:

Nie ma więcej wpisów