Siedzisz godzinami z uszami przy głośnikach? Szukasz nieustannie nowych brzmień? Interesujesz się branżą muzyczną? Może chcesz zgłębić wiedzę na ten temat, ale nie wiesz od czego zacząć? Grasz w zespole i poszukujesz sposobów promocji swojej twórczości? Odwiedź Europejskie Targi Muzyczne!

Druga edycja tego nietuzinkowego wydarzenia kulturalnego odbędzie się już w dniach 24-25 listopada w Warszawie. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest wydawnictwo Agora S.A., które poprzez realizację Europejskich Targów Muzycznych Gazety Co Jest Grane chce w bezpośredni sposób edukować i oswajać z nowościami muzycznymi i technicznymi, zarażać Polaków muzyką oraz integrować branżę fonograficzną.

Zeszłoroczna edycja okazała się niebywałym sukcesem. Targi, jako pierwsze w Europie Południowo-Wschodniej dołączyły do wielkiej, światowej rodziny targów i konferencji muzycznych, zainicjowały platformę komunikacji dla biznesu, ekspertów branżowych i konsumentów – fanów muzyki nie tylko z Polski, ale również i z zagranicy. Wydarzeniu towarzyszyły liczne koncerty, spotkania z artystami, premiery płytowe, pokazy filmowe i warsztaty. Wśród gwiazd w Targach wzięli udział m.in.: Wojciech Waglewski, Kora, Anna Maria Jopek i Czesław Mozil, a promowano takie młode zespoły jak Kamp!, Öszibarack, The Lollipops, Sorry Boys, Neo Retros, Twilite, Skinny Patrini czy Paula i Karol.

W 2012 roku Pałac Kultury i Nauki zostanie wypełniony stoiskami wystawców, w Teatrze Dramatycznym i w Cafe Kulturalna odbędą się koncerty, zostanie również przygotowana Konferencja Muzyczna – cykl paneli dyskusyjnych, w których wezmą udział  przedstawiciele polskich i zagranicznych wytwórni muzycznych, agencji koncertowych, festiwali, dziennikarze, managerowie, producenci i dystrybutorzy sprzętu audio, nagłośnienia, instrumentów, artyści oraz oczywiście fani. Odbędą się spotkania z artystami oraz warsztaty, pokazy filmowe i wiele innych ciekawych aktywności. Pełen program imprezy zostanie podany wkrótce.

Tegoroczną nowością będzie Konkurs Młodych Zespołów organizowany przy współpracy z Sonicbids – olbrzymią amerykańską internetową platformą skupiającą artystów, promotorów, i wszelkie marki muzyczne na całym świecie. To tam można aplikować na zagraniczne festiwale, dowiedzieć się o każdej ważnej imprezie muzycznej. Posiadanie konta jest płatne. Dlatego, w tym roku powstał specjalny konkurs, który pozwoli wyłonić najciekawsze zespoły i zaprezentować je podczas Europejskich Targów Muzycznych i bezpłatnie, do końca listopada, korzystać z tej platformy i promować się za granicą. Więcej informacji na temat konkursu i całego przedsięwzięcia możecie znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Nie ma więcej wpisów