Chris Corner jest niewątpliwie wyjątkowym artystą. Udowodnił to niejednokrotnie wydając kolejne albumy jako IAMX. Tym razem zaprosił fanów do tego, żeby obserwowali proces tworzenia jego piątego, solowego krążka. Od maja tego roku na oficjalnym kanale artysty w serwisie YouTube mogliśmy oglądać kolejne odcinki videobloga. Na nich IAMX pokazał, jak powstaje jego muzyka. Oprócz tego mogliśmy zobaczyć czym się inspiruje i przede wszystkim, jak wygląda jego pracownia.

W jednym z filmików zdradził, że przy albumie, który został nazwany roboczo IAMX5, pracował producent Jim Abbiss. Brytyjczyk ma na swoim koncie pracę: z Björk przy albumie Debut, współpracę z zespołem Editors przy krążku The Back Room, a także pomagał muzykom z Temper Trap, którym wyprodukował płytę Conditions.

Na początku lipca Corner zdradził tytuł jednego z utwory. Come Home będzie najprawdopodobniej promować najnowsze wydawnictwo IAMXa. Ale to nie jedyne fakty, które mogliśmy poznać przez ostatni czas. Piosenkarz zdradził, że nagrywa kolaborację z KT Tunstall.

Chris wybrał też popularną ostatnio formę zbierania funduszy na wydanie tego wydawnictwa. O pomoc poprosił oczywiście swoich fanów. Stworzył profil na jednym z portali finansowania społecznościowego, gdzie w zamian za wsparcie oferuje różne, atrakcyjne prezenty. Album można tam kupić już za 10€. Mimo tego, że pieniądze podobno zebrał, nadal nie podał daty ukazania się tego krążka. Miejmy nadzieję, że nastąpi to już niedługo. Ciekawostką jest to, że po raz pierwszy do albumu zostanie dołączone DVD.

Nie ma więcej wpisów