Do premiery drugiego albumu Ellie Goulding zostało zaledwie parę dni. To niestety nie dotyczy Polski. Na półki sklepów w naszym kraju krążek trafi tydzień później. Jednak Ci, którzy zaciekle śledzą karierę artystki, mogli legalnie przesłuchać prawie cały materiał, który znalazł się na albumie Halcyon. Wszystko dzięki firmie Apple i corocznego iTunes Festival, który w całości był transmitowany w internecie. Brytyjka wystąpiła w Londynie 26.09 i podczas prawie półtora godzinnego koncertu zaśpiewała 11 nowych kawałków. Był to dość ryzykowny zabieg, ponieważ tym samym pozbawiła możliwości śpiewania wszystkich zebranych w Roundhouse. Na szczęście pojawiły się też takie utwory jak Your Song, Under The Sheets i Lights. Cały koncert możecie obejrzeć powyżej.

Jednak to nie wszystko. Na oficjalnym kanale Ellie w YouTube pojawił się obszerny preview całego albumu. Zawiera on 18 utworów, które pojawią się na rozszerzonej wersji Halcyon. Są wśród nich: Anything Could Happen, Hanging On I Know You Care, czyli single, które promują to wydawnictwo. Prezentowaliśmy je również na naszym portalu.

Jeżeli macie ochotę na więcej, to w internecie pojawił się już kolejny kawałek, który również będzie dostępny w postaci singla. Utwór Figure 8 do przesłuchania poniżej.

Jednak utwór, który zasługuje na bardzo dużą uwagę to Explosions. Z tą piosenką wiąże się też pewna historia. Najprawdopodobniej w wyniku czyjegoś błędu, kawałek na długo przed premierą pojawił się w jednym ze sklepów iTunes. Ci, którzy zareagowali wystarczająco szybko, mogli się nim cieszyć już miesiąc temu.

Tak samo, jak w przypadku każdej premiery, krążek w jednych krajach będzie dostępny wcześniej, a niżeli w innych. Jako pierwsi Halcyon kupią fani z Niemiec i Irlandii. U nich album pojawi się już jutro. Na początku przyszłego tygodnia do sklepów pobiegną Brytyjczycy i Amerykanie. Natomiast premiera polska zaplanowana jest na 16.10.

Miło nam poinformować, że portal musicis.pl objął ten album swoim patronatem.

Nie ma więcej wpisów