The Kills, The Shins i Seasick Steve nagrają albumy koncertowe w należącej do Jacka White’a wytwórni: Third Man Records. Koncerty zostaną zarejestrowane 6.10 – The Shins, 10.10 – The Kills i 26.10 – Seasick Steve.

Budynek Third Man Records wyposażony jest w salę koncertową, studio nagraniowe i sklep. Został otwarty w 2009 roku, a tego lata zamknięto go na czas remontu. Prace trwały większą część lata, w trakcie których budynek był wyłączony z eksploatacji. Wielkie otwarcie, z okazji którego zostaną nagrane koncerty The Kills, The Shins i Seasicka Steve’a, nazwane są przez stronę Third Man Records mianem Rocktober.

Duetu The Kills oraz Amerykanów z The Shins nie trzeba nikomu przedstawiać. The Kills po wydaniu Blood Pressures (2011), gościli w tym roku na Heineken Opener Festiwalu. The Shins, uporali się ze zmianą składu grupy i po pięciu latach milczenia, na początku roku wydali świetny krążek Port of Morrow.

Seasicka Steve’a nie każdy zna, to amerykański muzyk bluesowy, wokalista i gitarzysta. Współpracował między innymi z Janis Joplin i Joni Mitchell, zaprzyjaźnił się też z Kurtem Cobainem. Później był producentem kilku albumów grupy Modest Mouse. Własne kompozycje zaczął nagrywać dopiero po przejściu rozległego zawału, a namówiła go do tego żona. Pierwszy album, Cheap (2004), wydał w wieku 64 lat. Seasick naprawdę nazywa się Steven Gene Wold, a pseudonim pochodzi od choroby morskiej, na którą cierpi artysta.

Nie ma więcej wpisów