Swoje urodziny klub SQ postanowił celebrować w wyśmienitym towarzystwie. Od października do grudnia będziemy świadkami koncertów oraz imprez sygnowanych nazwiskami z najwyższej muzycznej półki. Zobaczcie poniższe kalendarium i z mazakiem w dłoni zaznaczajcie co ciekawsze daty w kalendarzu.

05.10 (piątek)  Decadence 8 pres. Ellen Allien

Ikona światowej sceny elektronicznej, założycielka i szefowa kultowej, berlińskiej wytwórni Bpitch Control, DJ-ka i uznana producentka – Ellen Allien na 8. odsłonie cyklu Decadence. Artystka wszechstronna – udziela się w świecie mody, kiedyś ćwiczyła akrobatykę, teraz jako didżejka chce dzielić się dobrym brzmieniem i zarażać nim słuchaczy niezależnie od gatunkowych klasyfikacji.

 

12.10 (piątek) Polish Impact 3 pres. Iza Lach

Iza Lach –  piosenkarka, kompozytorka, instrumentalistka , autorka tekstów i producentka. Trzy lata temu zadebiutowała dorosłą płytą, a wydany w 2011 Krzyk stał się sensacją na polskiej scenie pop. Artystka, którą do współpracy zaprosił sam Snoop Dogg została właśnie nominowana w kategorii Best Polish Artist w plebiscycie MTV EMA. Oprócz niej, w koncertowym wydaniu wystąpi duet Ailo (wokal) & Invent.

 

26.10 (piątek ) 7 Urodziny SQ – Mobilee Night pres. Anja Schneider

Urodzinową imprezę zaszczyci najważniejsza i najpopularniejsza osoba w Mobilee – jej twórczyni i siła napedowa czyli Anja Schneider! Ta świetna DJ-ka i znana producentka należy obecnie do najbardziej rozchwytywanych osób w branży. Jest regularną headlinerką największych, światowych festiwali i najlepszych klubów. O jej kunszcie DJ-skim przekonali się uczestnicy tegorocznego festiwalu Audioriver – jej set w wielu podsumowaniach uznany został najlepszym występem na tej edycji. Obok niej, tej nocy wystąpi również drugi przedstawiciel berlińskiej oficyny, poznański produkt eksportowy nr1, szef wytwórni Your Mamas Friend – Marcin Czubala.

 

09.11 (piątek) Watergate Night 2 w. Lee Jones & Fritz Zander

Watergate to legendarny berliński klub z 10-letnią tradycją, który regularnie prezentuje najciekawsze brzmienia z pogranicza electro/house/techno/disco. To także wytwórnia płytowa, która od 5 lat wydaje najświeższe brzmienia zmiksowane przez osoby związane z klubem. Po świetnej inauguracji cyklu Watergate Night, która odbyła się w czerwcu w Starej Rzeźni czas na 2. odsłonę! Tej nocy w klubowych przestrzeniach najmocniejsze strony Watergate i kwintesencję berlińskiego brzmienia zaprezentują rezydenci klubu –Lee Jones i Fritz Zander.

 

17.11 (sobota) Jessie Ware

Tej pani nie trzeba przedstawiać. Objawienie 2012 roku. Rozgłos zdobyła dzięki nagraniom z SBTRKT, koncertom u boku Jacka Peñate i wsparciu kultowego radia Rinse FM, a wielu widziało w niej kobiecą odpowiedź na sukcesy Jamesa Blake’a czy Jamie’go Woona. Wydany w sierpniu debiutancki album zbiera doskonałe noty i potwierdził unikalny talent Jessie do łączenia nowoczesnych brzmień z tym, co uniwersalne i ponadczasowe: świetnymi aranżami, znakomitymi melodiami i unikalnym głosem.

 

24.11 (sobota) KAMP!  

Swoimi utworami podbili serca słuchaczy, którzy niecierpliwie oczekują debiutanckiego albumu. Ich brzmienie na przestrzeni ostatnich kilku lat ewoluowało w różnych kierunkach muzyki elektronicznej. Od francuskiego house’u przez chillwave do nowego disco spod znaku wytwórni DFA. W każdej z tej stylistyk brzmią doskonale, za sprawą własnego, rozpoznawalnego stylu. Ich album to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw w Polsce. Niespełna 2 tygodnie po jego premierze zaprezentują u nas nowy materiał, nie zapominając o swoich największych bangerach.

 

08.12 (sobota) 7 Urodziny pres. WHO MADE WHO Live!  

Szaleni Duńczycy związani z kultową wytwórnią Kompakt , objawienie europejskiego disco-punka i electro-popu, zespół Who Made Who w Poznaniu! Grupa powstała w 2003 roku. Tworzą ją posiadający falsetowy głos basista Tomas Høffding, szczycący sie prawdziwie skandynawską brodą singer songwriter/gitarzysta Jeppe Kjellberg oraz perkusista i znakomity DJ – Tomas Barfod.  Trio zadebiutowało w 2005 roku i od tego czasu nagrało cztery znakomite albumy, którymi zaskarbiło sobie sympatię i oddanie zarówno krytyki, jak i publiczności. Popularności przysporzyły im także znakomite wideoklipy.

 

14.12(pt) Saschienne Live! 

On to niemiecki producent Sascha Funke, znany głównie ze współpracy z BPitch Control, dla której nagrał dwa świetne albumy: Bravo i Mango, ceniony w całej Europie autor energetycznego tech-house`u. Ona to Julienne Dessagne, francuska pianistka i wokalistka, specjalizująca się w kompozycjach Philipa Glassa i Louisa Sclavisa, mająca również na swym koncie współpracę z brytyjskimi klubami Optimo i Fabric. Poznali się dwa lata temu i efektem ich związku jest debiutancki album projektu Saschienne zrealizowany dla kolońskiego Kompaktu. Zderzenie talentu tego obiecującego DJ-a, wywodzącego się z kręgu minimal techno, z wyśmienitą pianistką o klasycznym wykształceniu, zaowocowało utworami melancholijnymi i niezwykle intymnymi.  Michael Mayer określił ich muzykę mianem new romantic techno.

Nie ma więcej wpisów