Letni sezon festiwalowy praktycznie zakończył się na dobre. Ten rok przyniósł nam wiele pozytywnych wrażeń. Parodniowe imprezy stają się małymi świętami muzyki, a rosnąca rzesza entuzjastów nie może narzekać na niedosyt dźwięków płynących z dużych scen. Znane festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz rosną w siłę. Pojawia się coraz więcej tego typu wydarzeń, zarówno tych tematycznych jak i wielogatunkowych, a na same line-upy nie mogą narzekać nawet najwięksi malkontenci. Praktycznie każde, większe miasto w tej chwili zabiega o posiadanie któregoś z festiwali. Wyraźnie widać rosnący poziom organizacyjny, muzyczny, a dowodem jest przybywająca z roku, na rok liczba uczestników.

Najwyższy więc czas na rozliczenia, ale te pozytywne. W tym miejscu pojawia się prestiżowe Festival Awards Europe. Jak co roku, nagrody są przyznawane w kilku kategoria. Co ważne, to uczestniczy głosują i wybierają, pokazując w ten sposób jakie są ich aktualne trendy i zainteresowania muzyczne. W tym roku pod głosowanie trafiło, aż 9 polskich reprezentantów. W kategorii Najlepszy Duży Festiwal nominowane zostały: Heineken Open’er Festival oraz Przystanek Woodstock. O kolejny tytuł, czyli Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości walczyć będą: OFF Festival, Ursynalia, Selector, Coke Live Music Festival oraz Audioriver. W kategorii Najlepszy Mały Festiwal polscy reprezentanci to: Tauron Nowa Muzyka, a także Pozytywne Wibracje. Warto przypomnieć, że możemy się pochwalić zwycięzcami w poprzednich edycjach konkursu. Tytuły zdobyli: dwukrotnie Open’er oraz OFF Festiwal i Tauron Nowa Muzyka.

Wyniki zostaną ogłoszone 9 stycznia podczas gali, która odbędzie się w trakcie festiwalu Eurosonic Noorderslag. Wśród uczestników biorących udział w głosowaniu, rozlosowane zostaną podwójne VIP-owskie bilety na zwycięskie przyszłoroczne edycje imprez oraz iPady. W trakcie odbierania jednej z nagród przez Mikołaja Ziółkowskiego mogliśmy usłyszeć, że może nie mamy najlepszych festiwali w Europie, ale na pewno mamy najlepszą publiczność. Warto się trzymać tych słów i zagłosować tutaj.

 

 

 

Nie ma więcej wpisów