Zdobywca dwóch nagród Grammy, muzyk, producent i kompozytor Ben Harper wybrał swoje ulubione kompozycje, które ukażą się na podsumowującej jego dotychczasową karierę płycie By My Side. Album ukaże się 16 października nakładem wytwórni Virgin/EMI. Będzie dostępny w dwóch formatach: tradycyjnym CD oraz cyfrowym. Znajdzie się na nim 12 niezapomnianych utworów Amerykanina, w tym znane na całym świecie Forever, Diamonds on the Inside czy Waiting on an Angel, a także nowa, dotychczas niepublikowana ballada Crazy Amazing. Prawdziwą gratką dla fanów będzie na pewno studyjna wersja Not Fire Not Ice, jak dotąd opublikowana jedynie na międzynarodowej edycji singla Ground on Down.

Harper wyruszył w swoją pierwszą solową, akustyczną trasę koncertową, która rozpoczęła się 26 września w Ann Arbor. Obejmie ona Stany Zjednoczone oraz Nową Zelandię i Australię. W ramach An Acoustic Evening with Ben Harper muzyk wystąpi m.in. w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie – Carnegie Hall. Wokalista zapowiedział, że podczas trasy będzie wykonywał utwory ze swojego debiutanckiego albumu, jak i te najnowsze, pochodzące z wydanej w ubiegłym roku płyty Give Till it’s Gone. Spełni tym sposobem życzenie fanów, którzy marzyli o wysłuchaniu piosenek ilustrujących niemalże dwudziestoletnią karierę Bena.

Muzyk łączy ze sobą bluesa, reggae i rock’n’rolla z funkiem lat 70. oraz gospelem południowych Stanów, czym zyskał sobie uznanie krytyków. Współpracował do tej pory z takimi artystami jak: Ringo Starr, Pearl Jam, Jackson Browne, Charlie Musselwhite czy Rickie Lee Jones.

Ben Harper był jedną z gwiazd Open’era w roku 2010 (wystąpił wraz z Relentless7).

Znana jest już tracklista krążka:
1. Forever World
2. By My Side
3. Gold to Me
4. Diamonds on the Inside
5. In the Colors
6. Beloved One
7. Not Fire Not Ice
8. Morning Yearning
9. Feel Love
10. Happy Everafter in Your Eyes
11. Waiting on an Angel
12. Crazy Amazing

Nie ma więcej wpisów