Saga Zmierzch od samego początku wzbudza wiele kontrowersji. Zatwardziali fani Belli i Edwarda toczą zacięte boje z równie zdeterminowanymi przeciwnikami. Niezależnie jednak od jakości kolejnych ekranizacji (czy też wartości literackich serii), muzyka towarzysząca Zmierzchowi nigdy nie rozczarowuje. Również ścieżka dźwiękowa do najnowszego filmu, Przed Świtem część 2, zapowiada się wyśmienicie.  Pojawią się na niej między innymi utwory Feist, Ellie Goulding i St. Vincent.

Na krążku swoją oficjalną premierę będzie miał także najnowszy kawałek Green DayThe Forgotten. Piosenka znajdzie się również na ostatnim albumie z green day’owskiej trylogii, zatytułowanym ¡Tré!.  Płyta wejdzie do sprzedaży w styczniu 2013 roku. Na soundtracku umieszczono także nastrojowy kawałek Now That I’ve Found You, wykonany przez odtwórczynię roli Rosalie – Nikki Reed i jej męża Paula McDonalda.

Utwór specjalnie pod ten obraz nagrała również Ellie Goulding. Kawałek Bittersweet został wyprodukowany przez Skrillexa. Nie jest to jednak pierwsza współpraca tej pary. Ellie użyczyła swojego głosu w piosence Summit, która znalazła się na jego debiutanckiej EP-ce: Bangarang. 

Oto pełna tracklista:

1. Passion Pit – Where I Come From

2. Ellie Goulding – Bittersweet

3. Green Day – The Forgotten

4. Feist – Fire in the Water
5. The Boom Circuits – Everything and Nothing

6. St. Vincent – The Antidote

7. Pop ETC – Speak Up

8. Iko – Heart of tone

9. A Boy and His Kite – Cover Your Tracks

10. James Vincent McMorrow – Ghosts

11. Paul McDonald & Nikki Reed — All I’ve Ever Needed

12. Reeve Carney – New For You

13. Christina Perri – A Thousand Years (Part Two)

14. Carter Burwell – Plus Que Ma Prope Vie

Ścieżka dźwiękowa do filmu Zmierzch: Przed Świtem część 2  ukaże się 13 listopada

Nie ma więcej wpisów