Alex Ridha znany bardziej jako Boys Noize wydał właśnie świeżutką płytę. Wydawnictwo nosi tytuł: Out of the Black.

Alex rozpoczął swoją przygodę z DJ-owaniem już jako nastolatek. Z czasem znalazł wsparcie u takich DJ-ów jak Felix Da Housecat i DJ Hell. Na początku rozgrzewał publikę przed wejściem na scenę głównego DJ-a, był specjalistą od budowania nastroju w klubie.

Mając dwadzieścia jeden lat przeniósł się do Berlina i przybrał pseudonim Boys Noize. Związał się m. in. z renomowaną francuską wytwórnią Kitsuné Music. We wrześniu 2007 roku wydał swój debiutancki album Oi Oi Oi, który promował singiel Don’t Believe the Hype. Na swoim koncie ma remiksy takich artystów: Editors, Depeche Mode, Röyksopp, Snoop Dogga, Marilyn Mansona, Feist, Kaiser Chiefs i Bloc Party. Ponadto współpracował z Black Eyed Peas i 50 Centem.

Obecnie Ridha jest jednym z najbardziej cenionych DJ-ów i showmanów na świecie. Zdobył Independent Music Award, i trzy razy z rzędu został okrzyknięty najlepszym artystą elektronicznym na Beatport. Jest znany z bardzo świeżego podejścia do muzyki. Przy tworzeniu nowatorskiego brzmienia sięga do korzeni disco i hip-hopu lat 80. Produkuje niesamowicie płynne sety, jednocześnie aranżuje przy tym niezapomniane show.

Tytuł płyty związany jest z faktem, że muzyka powstawała i była nagrywana głównie nocą. Zaczął pracować nad nią dwa lata temu, produkując jednocześnie płyty Santigold czy Scissor Sisters. Utwór otwierający płytę: What You Want łączy w sobie bity oldschoolowego hip-hopu z kraftwerkowymi refrenami. Ridha próbuje naśladować surowe, szorstkie brzmienie z początków swojej kariery. Jednocześnie inspiracją dla tego utworu był klimat Beastie Boys. Ich album Licensed to Ill jest jedną z ulubionych płyt niemieckiego producenta. Wymieszał robot voice z rodzajem stylu b-boy i nowoczesną estetyką. Jak sam mówi: Utwór jest połączeniem wszystkiego co kocham w muzyce elektronicznej.

Przy okazji nowej płyty czeka go trasa koncertowa po Europie, która nie ominie Polski. 26 października Boys Noize wystąpi w warszawskim klubie 1500m2, następnie po raz pierwszy poleci zaprezentować się przed publicznością w USA.

Tracklista:
1. What You Want
2. XTC
3. Missile
4. Ich R U
5. Rocky 2
6. Circus Full of Clowns feat. GIZZLE
7. Conchord feat. Siriusmo
8. Touch It
9. Reality
10. Merlin
11. Stop
12. Got It feat. Snoop Dogg

Nie ma więcej wpisów