Off the Avenue jest wyjątkowym projektem, realizowanym w profesjonalnym studio nagraniowym North Avenue Studios. Mieszcząca się w niewielkim budynku – na obrzeżach Orange City, na Florydzie – fabryka dźwięków i melodii powstających przy pomocy najlepszego sprzętu, jaki tylko można sobie wyobrazić, stała się miejscem muzycznych spotkań. Serii tych krótkich koncertów przyświeca przede wszystkim idea stworzenia jak najlepszego brzmienia na żywo w sieci oraz nagrań, które zdają się być odtworzonymi z albumu.

Gościem ostatniego odcinka była amerykańska grupa Edward Sharpe and the Magnetic Zeros, w której główne skrzypce gra Alex Ebert, wokalista Ima Robot. Zespół pojawił się w studiu na kilka godzin przed swoim wyprzedanym koncertem w Beachman. Dla Off the Avenue zagrali trzy kawałki z ostatniego albumu Here, do wykonania których zresztą porządnie się przygotowali. Przy wykorzystaniu całego studyjnego zaplecza, stworzyli bardzo specjalne wersje własnych utworów, czym sprawili, że – jak do tej pory – był to najlepszy koncert serii.

Występ Edwarda Sharpe’a and the Magnetic Zeros dla Off the Avenue nie jest jedyną niespodzianką od zespołu w tym tygodniu. W sieci pojawił się nowy teledysk grupy – do utworu Child. Za sprawą tego obrazu, Alex i jego grupa dają nam pewną lekcję. Jaką? Dowiecie się tego, oglądając klip.

Nie ma więcej wpisów