Jest  to jedna z najbardziej oczekiwanych płyt tej jesieni. Tydzień po premierze na Wyspach i USA w końcu możemy cieszyć się drugim albumem Ellie Goulding. Wydawnictwo pt. Halcyon właśnie trafiło na półki niemal wszystkich polskich sklepów muzycznych.

Dosyć długo musieliśmy oczekiwać na potwierdzenie, że talent Brytyjki nie jest tylko jednorazowym strzałem. Album pojawił się bowiem po ponad dwóch latach. Jednak utwory, które zostały na nim zawarte świadczą, że był wart czekania. Halcyon promuje utwór Anything Could Happen, który pojawił się jeszcze w połowie sierpnia. Od tego czasu napięcie wokół powrotu Ellie stopniowo wzrastało.

Nowa płyta jest o wiele bardziej ponura i tajemnicza niż debiutancka Lights. Jak mówi sama artystka: zawsze byłam trochę ponurą pisarką, jeżeli chodzi o słowa piosenek. To jest taki mały paradoks, bo generalnie jestem dość optymistycznie nastawioną osobą. Wielu moich ulubionych songwriterów ma tak samo, także to nie tylko ja.

Na albumie znalazło się 13 kompozycji, będących dowodem na to, że Ellie zrobiła bardzo duży krok naprzód. Możemy posłuchać trochę nostalgicznego kawałka I Know You Care, ale też tanecznej kolaboracji z Calvin HarrisemI Need Your Love. Dodatkowo w wersji specjalnej pojawiło się 5 dodatkowych utworów. Wśród nich znalazł się duet z Tinie Tempah Hanging On i kawałek znany z reedycji pierwszego albumu, czyli Lights.

Tracklista:
1. Don’t Say a Word
2. My Blood
3. Anything Could Happen
4. Only You
5. Halcyon
6. Figure 8
7. JOY
8. Hanging On
9. Explosions
10. I Know You Care
11. Atlantis
12. Dead in the Water
13. I Need Your Love (Calvin Harris featuring Ellie Goulding) (bonus track)

Edycja Specjalna:
14. Ritual
15. In My City
16. Without Your Love
17. Hanging On (featuring Tinie Tempah)
18. Lights

Przypominamy, że portal musicis.pl objął to wydawnictwo swoim patronatem.

Nie ma więcej wpisów