Lubicie Bat for Lashes, ale nie jesteście w pełni przekonani, czy chcecie mieć jej najnowszy krążek w swojej kolekcji płytowej? Niezastąpiona stacja NPR udostępniła odsłuch The Haunted Man, abyście mogli zdecydować, czy Wam się podoba.

Natasha Khan już od kilku tygodni systematycznie dawkowała nam swoją nową muzykę. Najpierw poznaliśmy dwie piosenki z kobiecymi bohaterkami, czyli Laura i Marilyn, a następnie ukazał się singiel All Your Gold. Później w serwisie SoundCloud wokalistka ujawniła kolejne trzy premierowe utwory, tym samym jeszcze bardziej zaostrzając nasz apetyt na cały krążek. Aż wreszcie od wczoraj możemy w pełni nacieszyć swoje uszy nowym albumem.

Natasha twierdzi, że ten album jest w końcu dziełem dojrzałej osoby. Stworzyła go po długim odpoczynku, który musiała sobie zaaplikować, aby znowu móc zacząć tworzyć. Przy nowym krążku pomagali jej dwaj producenci – David Costen oraz Dan Carey, który współpracował już z wieloma znanymi artystami. W proces tworzenia zaangażował się nawet sam Beck, którego Khan opisała jako ekscentryka, ale równocześnie przemiłą osobę.

The Haunted Man poziomem nie odbiega od poprzednich albumów Bat for Lashes, a może nawet je przewyższa. Kto wie, może właśnie ten krążek zapewni jej w końcu Mercury Music Prize?

Nie ma więcej wpisów