Manchesterskie trio I Am Kloot po dwóch latach powraca z nowym krążkiem. Wydawnictwo ukaże się 21 stycznia, a za jego produkcję odpowiadają znani z Elbow – Guy Garvey  oraz Craig Potter.

To już trzeci raz, kiedy pracujemy z Craigiem Potterem i Guy’em Garvey’em jako producentami, ale proces przygotowania nowego materiału wyglądał nieco inaczej, niż dotychczas- wyznał wokalista Johnny Bramwell.  Dodał również, że był to oczywisty wybór, ponieważ nie licząc tria, jak nikt inny wiedzą, co jest, a co nie jest klootish. Fani romantycznego, nostalgicznego grania mogą jednak spać spokojnie. Na Let It All In, bo taki tytuł będzie nosić album, miejsce znajdą charakterystyczne dla grupy melancholijne, delikatne dźwięki.

Brytyjczycy postanowili jednak trochę ograniczyć instrumentarium, serwując nam nieco bardziej organiczne brzmienie . Nasz poprzedni krążek Sky At Night był piękną kołysanką i przyniósł nam wielu nowych fanów. Wszyscy jednak, zamiast o utworach ciągle mówili o orkiestracjach. Pomyślałem sobie: Cholera, tu chodzi o piosenki, a nie ksylofony!– tłumaczył Johnny.

Dyskografię I Am Kloot zamyka wydany dwa lata temu Sky At Night, który zdobył nominację do prestiżowej nagrody Mercury Prize. Zyskał przychylne recenzje nie tylko krytyków, ale również słuchaczy, którzy od razu zainteresowali się tym dotychczas nieznanym, brytyjskim zespołem.

O tym czy Let It All In powtórzy sukces swojego poprzednika przekonamy się już na początku przyszłego roku. Oczekiwanie na premierę osłodzi nam na pewno Hold Back The Night– utwór promujący całe wydawnictwo.

Tracklista:

1. Bullets
2. Let Them All In
3. Hold Back the Night
4. Mouth on Me
5. Shoeless
6. Even the Stars
7. Masquerade
8. Some Better Day
9. These Days Are Mine
10. Forgive Me These Reminders

Nie ma więcej wpisów