Alt-J (∆)  to z pewnością jeden z najbardziej udanych i zaskakujących debiutów tego roku. Choć powstali już niemal pięć lat temu, dopiero w maju tego roku ukazał się ich pierwszy longplay. I to nie byle jaki, o czym świadczy nominacja do prestiżowej nagrody Mercury Prize, którą w minionych latach zdobyli m.in. PJ Harvey i The xx. An Awesome Wave nie da się zaszufladkować, Brytyjczycy zgrabnie połączyli ze sobą indywidualizm z uniwersalizmem, delikatne, spokojne granie z elektroniką, a miejscami nawet folkiem w szerokim tego słowa znaczeniu. Ogromnym atutem zespołu jest bezapelacyjnie niepowtarzalna, intrygująca barwa głosu wokalisty Joe Newman’a. To jeden z tych wokalów, których się nie zapomina i albo się go kocha, albo nienawidzi.

Teraz muzycy z Cambridge zaserwowali swoim fanom nie lada prezent. Stworzyli ogromne, rozszerzone wydanie debiutanckiego krążka. Znajdą się na nim: bonusowe remixy, akustyczne i wykonane na żywo utwory, teksty, filmy i mnóstwo zdjęć. Od poniedziałku będzie to dostępne w sklepie iTunes. Dla zwolenników tradycyjnych wydawnictw zespół również przygotował specjalną edycję. Ta także będzie dostępna od poniedziałku, ale jużna ich oficjalnej stronie zespołu. Tam znajdziemy m.in. komentarz do płyty, zapakowane w orgiami CD oraz nagranie z The Woods Festival.

Ciekawostką jest również fakt, iż ich rodacy z Mumford & Sons zagrali niedawno w programie BBC Radio 1 cover piosenki Tessellate. Alt-J uznali to za bardzo pochlebne i już zapowiedzieli, że w najbliższym czasie się zrewanżują, wykonując jeden z ich ulubionych utworów zespołu Marcusa Mumforda.

Nie ma więcej wpisów