Kto by pomyślał w 2005 roku, że impreza zapoczątkowana przez DJ-a Łukasza PARYSS Perkowskiego przetrwa tak długą próbę czasu. Tak, to już 7 lat Bułki Paryss’kiej i właśnie z okazji tej szczęśliwej, urodzinowej cyfry autor cyklu zaplanował specjalną imprezę, która odbędzie się 27 października.

Ta jedna z bardziej rozpoznawalnych, cyklicznych imprez na mapie klubowej, odbywała się w klubie Sfinks (dziś Sfinks700) nieprzerwanie do sierpnia 2009 roku. W tym okresie była niewątpliwą wizytówką i fundamentem tego miejsca. Co czwartek można było się spotkać w naprawdę doborowym towarzystwie i podyskutować z artystami, muzykami i osobowościami trójmiejskiej bohemy. Nie to jednak było najważniejsze. Najważniejsza była muzyka, a ta wyznaczyła nową jakość w prezentacji i przekazie niezależnych brzmień elektronicznych.

W sierpniu 2009 roku Bułka Paryss’ka rozstała się ze Sfinksem. Kolejne wypieki serwowane były w innych klubach – w Sopocie, Gdańsku, Łodzi czy Poznaniu. Po dwuletniej muzycznej tułaczce impreza wróciła do miejsca, w którym się narodziła i nieprzerwanie trwa do dziś. Do tej pory na ponad 200 imprezach wystąpiło około 400 czołowych polskich i kilkunastu zagranicznych artystów, którzy prezentowali całą paletę barw niekomercyjnej muzyki klubowej. Na scenie mogliście usłyszeć od electroniki, minimalu, elektro, tech-house’u poprzez house, progressive, tribal, breakbeat, d’n’b kończąc na tak niszowych obecnie gatunkach jak idm hh, rave, hc, breakcore, new jazz, grime, dub step, chill out czy nawet ambient. Oprócz imprez stricte tanecznych na Bułce Paryss’kiej odbywają się koncerty i występy live oraz wernisaże.

Co PARRYS przygotował dla was z okazji 7. urodzin? Party rozpocznie się live actem SINUSOIDAL. Jest to duet Adrianny Styrcz i producenta Michała Siwaka, muzycznie poruszających się w obrębie elektroniki, nu jazzu, IDM, trip hopu, chill-wave oraz synth popu. Po before’owej rozgrzewce, wystartuje mocne taneczne uderzenie. Na głównej scenie pojawi się po raz pierwszy w Polsce, ze swoją euforyczną mieszanką house, chicago house i wyszukanego techno Daniel Dexter. Wspierać go będą: PARYSS, PB SKARPY, DEEKEED, VACOS, ZABIELSKY & TWEEN oraz duet Mit.Na.

Co można powiedzieć o głównym daniu, czyli o Danielu Dexter? Sporo. Ten producent, DJ oraz właściciel wytwórni Acidkids Records, muzycznie oddany jest przede wszystkim brzmieniom House, Chicago House oraz Detroit Techno, aczkolwiek nie są to ramy, których się sztywno trzyma. Jego znak rozpoznawczy, to niewątpliwie charakterystyczne, abstrakcyjne melodie połączone z tanecznymi dźwiękami oraz rytmiczną perkusją. Muzyczne początki Daniela sięgają punku, który jednak tylko przez chwile nim zawładnął. Bardzo szybko to muzyka elektroniczna wysunęła się na pierwszy plan, a produkcje takich projektów jak Kraftwerk prawdziwie go zafascynowały i pozwoliły mu obrać muzyczną drogę dla siebie. Występować w takich miastach jak Nowy York, Londyn, Barcelona czy Los Angeles. Jego produkcje można usłyszeć u najlepszych, z najlepszych jak Modeselektor czy A-Trak. Jako ciekawostkę warto dodać, że jego sety jako rezydenta były bardzo często dłuższe niż 7 godzin. Kto wie, może i w Sfinksie700 tak będzie.

Kiedy: 27.10 (sobota)
Gdzie: Sopot, Sfinks700 (al. Franciszka Mamuszki 1)
Start: 20:00
Wstęp: 20:00 – 22:00 10 zł / wolny z kartą Bułki Paryss’kiej, kartą klubu, ulotką
22:00 – 24:00 15 zł / 10 zł z kartą Bułki Paryss’kiej, kartą klubu, ulotką
po 24:00 – 20 zł / 15 zł z kartą Bułki Paryss’kiej, kartą klubu, ulotką

Nie ma więcej wpisów