Die Antwoord to na pewno jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów ostatnich lat. W swoich filmach muzycy bardzo często pod przykrywką dziwacznych stylizacji i scenerii poruszają naprawdę istotne współczesne problemy. Jednym z najważniejszych ludzi, z którym współpracowali to niewątpliwie nieżyjący już artysta współczesny Leon Botha.

W ich najnowszym performansie, bo tak można nazwać kolorowy klip do Fatty Boom Boom, widzimy przede wszystkim afrykańską przygodę amerykańskiej gwiazdy- w tym przypadku  Lady Gagi w dość prześmiewczym wydaniu. Zabawnym jest, że sama artystka zaproponowała wcześniej zespołowi wspólną trasę koncertową jednak muzycy odmówili twierdząc, że woleliby grać wspólnie z Celine Dion.

Koncepcja oraz historia teledysku została stworzona przez Ninje i Yo- Landi Vi$$er czyli przez frontmanów grupy. Głównym reżyserem jest Ninja zaś za wyprodukowanie odpowiedzialny jest Zef Filmz przy współpracy między innymi z VICE.

Zespół cały czas zaskakuje co raz to dziwniejszymi teledyskami,  ale niesie to za sobą wartościowe treści i o Die Antwoord będzie głośno jeszcze długo. Co mnie ogromnie cieszy!

Nie ma więcej wpisów