Przez 18 lat istnienia zespół Placebo zdążył już przyzwyczaić nas do nietypowych, zaskakujących i niepokojących teledysków. Zmieniło się to trochę przy  poprzedniej płycie Battle for the Sun, która z założenia miała być bardziej optymistyczna. Teraz jednak zdają się wracać do korzeni  i przy okazji video do singla B3 promującego wydaną niedawno EP-kę o tej samej nazwie, serwują nam klip, który na myśl przywodzi poprzednie teledyski w podobnym klimacie m.in. Special Needs i Meds.

W teledysku możemy zobaczyć kobietę i mężczyznę, którzy toczą najtrudniejszą walkę – walkę z samym sobą. Ze swoim strachem, słabościami i lękami. Jednak na pierwszy rzut oka wszystko nie jest takie oczywiste. Placebo jest  zespołem, który nie podaje nam na talerzu gotowego rozwiązania. Lubią zmuszać swojego widza do myślenia. Nie inaczej jest też w nowym teledysku. B3 to zdecydowanie jeden z tych obrazów, które trzeba obejrzeć kilka razy aby doszukać się przekazu i odkryć wszystkie detale. Jego zakończenie też nie jest jednoznaczne i jestem pewna, że ilu jest widzów, tyle będzie interpretacji.

Warto dodać, że reżyserem nowego klipu Placebo jest Eric Epstein, który w 2011 roku został nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Short Form Music Video za teledysk Memory Tapes do piosenki Yes I Know. Zdjęcia do klipu zostały natomiast nakręcone na terenie Nowego Yorku.

Nie ma więcej wpisów