Gossip aktualnie przebywa w trasie koncertowej, który promuje ich najnowsze dzieło pt. A Joyful Noise. W listopadzie Beth Ditto i spółka zawitają do Europy, a ich występy w na starym kontynencie supportować będzie Austra. Kanadyjczycy rozgrzeją publiczność w Bordeaux, dwukrotnie w Paryżu, Lille, Rennes, Frankfurcie, Düsseldorfie, Kopenhadze, Hamburgu, Berlinie, Monachium, Lipsku, Wiedniu, Basel, Montpellier, Mediolanie, Stuttgarcie, Antwerpii oraz oczywiście Polsce, gdzie zagrają na warszawskim Torwarze 22 listopada.

Oba zespoły poruszają się w różnych muzycznych gatunkach, więc każdego, kto wybierze się na jeden z tych koncertów czeka potężna dawka dobrej muzyki. Austra jest przedstawicielem synth popowej elektroniki z elementami dream popu okraszonej charakterystycznym wokalem Katie Stelmanis.

Obecne dokonania Gossip trochę zmieniły się od czasu ich poprzednich nagrań – Brian Higgins z teamu Xenomania skierował zespół Beth Ditto na bardziej mainstreamowe tory, co nie oznacza, że grupa straciła coś ze swojej przebojowości. A Joyful Noise można traktować jako eksperyment, który tylko potwierdza, że Gossip potrafi się odnaleźć w każdej muzycznej konwencji.

Nie ma więcej wpisów