Trzech wybitnych artystów wspólnie, na jedynych trzech koncertach, czyli trasa koncertowa TRC Trio. Najpierw pojawią się w Krakowie, potem będzie Warszawa, a finał odbędzie się 23.10 w Sopocie, w Zatoce Sztuki. W ten jesienny wieczór przestrzenie tego sopockiego centrum kulturalno-artystycznego wypełnią się niepowtarzalnymi dźwiękami. Na jednej scenie spotkają się muzycy znani ze swoich znakomitych jazzowych improwizacji. Na to trio składają się – irlandzki perkusista Conor Murray oraz dwóch rodzimych muzyków, czyli Tomek Gadecki i Rafał Mazur. Czego możecie się spodziewać po ich występie? W zasadzie nie wiadomo i to chyba w tym koncercie będzie najpiękniejsze. Naturalna i spontaniczna improwizacja, którą zaprezentują muzycy, broni się swoją ulotnością i nieprzewidywalnością. Dla słuchacza pojawia się więc możliwość uczestnictwa w czymś wyjątkowym i jednorazowym.

Kim jest ta trójka artystów, jakże wysokiej próby, mogąca pochwalić się sporym dorobkiem artystycznym? Conor Murray jest jednym z najbardziej cenionych perkusistów jazzowych w Irlandii. Na scenie gra już od ponad dwóch dekad. Działa głównie jako projekt Sideman, pod szyldem którego nagrał i wydał ponad 20 płyt. Jako muzyk sesyjny pojawia się na krążkach u takich artystów jak Sinead O’Connor czy Eddie Readerem. Druga osobowość w tym składzie to Rafał Mazur. Gitarzysta basowy, o którym mówi się muzyk-filozof. Jego swobodna improwizacja na akustycznej gitarze basowej jest głęboko zakorzeniona w chińskiej filozofii. Jak sam twierdzi najważniejszy w kwestii kreacji spontanicznej oraz adekwatnej reakcji na nieprzewidziane sytuacje, jest stan umysłu. Do tej pory w dorobku ma solową płytę Sonor Forms. Ostatni, ale równie wybitny co poprzednicy muzyk, to Tomasz Gadecki, który jest urodzonym saksofonistą. Już jako dziecko grał na puzonie w orkiestrze dętej, jednak to saksofon był marzeniem, które zaczęło się realizować w szkole średniej. Na scenie muzycznej udziela się w rozmaitych projektach. Współpracował z Mikołajem Trzaską, Piotrem Manią, Jackiem Mazurkiewiczem oraz Marcinem Zabrodzkim. Jest laureatem wielu konkursów jazzowych i stałym bywalec festiwali zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Członek takich składów jak – Ikenga Drummers, Contemporary Noise Sextet, Dreadles Lions, Walkirie Dęte Zwierzęta i wielu innych. Od 2007 roku tworzy wspólnie z Marcinem Bożkiem zespół Olbrzym i Kurdupel, któremu poświęca się w głównej mierze.

Kiedy za takim koncertem, stoi taka trójka muzyków, dla których wspólne spotkanie na scenie to także wydarzenie niecodzienne, możecie być pewni, że będziecie mieli do czynienia z czymś unikatowym.

Kiedy: 23.10 (wtorek)
Gdzie: Sopot, Zatoka Sztuki (al. Mamuszki 14)
Start: 20:00
Wstęp: 15 zł – normalny / 10 zł – ulgowy

Nie ma więcej wpisów