Klip do Varðeldur, wykonany przez Clare Langan, to 13. film projektu Valtari Mystery Film Experiment, w którym Sigur Rós zaprosili 12 reżyserów do interpretacji ich muzyki.

Clare Langan jest artystką pochodzącą z Irlandii. Zajmuje się fotografią, filmami i instalacjami video. Jej prace pokazywane były na międzynawowych wystawach m.in.: w Museum of Modern Art w Nowym Yorku, Tate Liverpool, na 25. Bienalle w Sau Paulo, na Bienalle w Singapurze w 2008 roku, w Irlandzkim Muzeum Sztuki Nowoczesnej (IMMA) i wielu innych. W 2007 roku na festiwalu krótkich filmów w Oberhausen otrzymała nagrodę za pracę Metamorphosis. Langan kończy obecnie dwa nowe projekty nagrywane w różnych zakątkach świata: na Montserrat , Karaibach i w Skellig w Irlandii.

Langan wyjaśnia, że jej video do Varðeldur ukazuje kruchość ludzkiego ciała, zamrożonego gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią. Ludzka postać i woda definiują prawa grawitacji. Nie istnieje rozróżnienie między snem, jawą i przestrzenią, w której film i muzyka tworzą podwodny świat. Klip został nakręcony kamerą zdolną zarejestrować szybko poruszające się obiekty.

Varðeldur to drugi projekt, który Langan wykonała dla Sigur Rós. Pierwszy, do utworu Í gær (umieszczony na albumie hvarf-Heim ) został zrealizowała w 2007 roku w Londynie.

 

 

Nie ma więcej wpisów