Legendarna już seria kompilacji wytwórni !K7 pod nazwą DJ-KiCKS ukazuje się nieprzerwanie od roku 1995. Prezentuje słuchaczom interesujące spektrum muzyki house i techno, wyselekcjonowanej i prezentowanej przez DJ-ów, producentów muzycznych, muzyków i remikserów dla publiczności chcącej posłuchać dobrej elektroniki w warunkach domowych. Składanki tworzone były dotąd w różnych stylach: od downbeat jazzu, poprzez jungle, aż po ambitne techno i progressive house. Pierwszy album stworzył C.J. Bolland, następnie pojawiły się bardzo udane i poszukiwane na rynku do dziś składanki artystów takich jak Nicolette, Stereo MC’s, Tiga, Henrik Schwarz czy Hot Chip.

Najnowsza edycja, która ukaże się 29 października, to mix uznanych na scenie wskrzesicieli chicagowskiego house’u i klasycznego disco – Hercules and Love Affair. Muzyczny mózg nowojorskiej grupy – Andy Butler, zafundował nam edukacyjną podróż do lat 90., a nawet późnych 80., kiedy to rodziła się muzyka acid-house i cała kultura klubowa, trwająca z powodzeniem – i jakościowymi wzlotami, i upadkami – do dziś.

Płyta jest nie tyle nostalgiczną wycieczką do czasów gdy-wszystko-brzmiało-lepiej, co prezentacją mniej i bardziej znanych klasyków przełomu lat osiemdziesiątych z dziewięćdziesiątymi. Fuzja tanecznego popu z technicznym undergroundem, gdy Hacienda spotyka producentów Stock-Aitken-Waterman widoczna jest w promującym wydawnictwo singlu grupy Hercules and Love Affair Release Me (track numer jeden na winylowym wydaniu) – połączenie brzmienia hi-NRG z acid-house, użycie starych technik analogowych i charakterystycznego na owe czasy instrumentarium powoduje, że ta piosenka jest po prostu wybitna i będzie tzw. future classic. Swoja drogą, podobnego bangera brakowało na ostatnim longplayu H.A.L.A., który przecież też był hołdem dla pierwszych bohaterów sceny house’owej z Detroit i Chicago – wspomnijmy reinterpretację absolutnego klasyka czasów Acid Trax, czyli kompozycji It’s Alright (oryginalnie Sterling Void, a potem Pet Shop Boys).

DJ-KiCKS by Hercules and Love Affair to 14 utworów zmiksowanych do tańca w klasycznych house’owych wersjach wykonawców takich jak DJ Duke, Haze Factory czy Fierce Reling Diva. Powracamy do czasów warehouse-parties, klubu Sond Factory i świszczącego brzmienia acieeed. Ta kompilacja nie jest zwykłą płytą. To podręcznik.

Nie ma więcej wpisów